Головна / Гайди та поради / Таллін: цікаві місця. Куди піти в столиці Естонії

Таллін: цікаві місця. Куди піти в столиці Естонії

Естонія – перша в світі цифрова держава, центр кібербезпеки Європи, інколи її називають Силіконовою Долиною Європи. А Таллін весь час підіймається в рейтингу туристичних міст Європи, адже стає все популярнішим серед туристів всього світу. Незважаючи на те, що це місто ніби створено для того, аби весь час проводити в інтернеті (тут всюди вільний доступ до Wi-Fi, або ж є можливість безготівкового розрахунку навіть в найменшому кіоску), причин відірватись від телефону є багато, адже тут є на що подивитись.

Кожна з пам’яток про які ми напишемо є особливою, має свою історію та є унікальною. Якщо ви в Талліні на 1-2 дні, рекомендуємо в першу чергу звернути свою увагу саме на них.

Ратушна Площа Талліна (Raekoja plats)

Ратушна Площа як і в середні віки є серцем Старого Міста. Історично вона служила ринком, але сьогодні тут проводяться багато подій, найпопулярнішою з яких є Різвяний ярмарок, де і розташовується новорічна ялинка. Навесні тут проходить фестиваль Днів Старого Міста, сучасний варіант середньовічного карнавалу, де зберігаються всі його традиції. Звичайно, свою назву вона отримала через наявність Ратуші, що має висоту 34 метри. На її горі розташований балкон із дзвіницею, з якого відкривається вид на Старе Місто.

Raekoja plats Таллін

Аптека біля Ратуші (Raeapteek)

Навпроти Ратуші є аптека, що є найстарішою діючою аптекою Європи. Вона була відкрита в 1422 році. Десять поколінь Бурхартів  володіли нею з 1581 по 1911 рр. Навіть колись російський цар замовляв медикаменти саме з цієї аптеки. Засоби, що продавались в аптеці в середньовічні часи, включали навіть зілля зі зміїної шкіри, соки мумії, і порошок з рогу єдинорога, що призначався для чоловіків. Також тут продавались повсякденні речі, такі як варення, чай, борщ, порох та навіть марципани. Останні були в особливому попиті, адже, як стверджує легенда, це був важливий лікувальний засіб. Сьогодні ця пам’ятка функціонує як аптека, де продаються сучасні медикаменти.

Графік роботи: Пн-Сб 10-18.

Raeapteek Таллін

Церква Святого Олуафа

Це найвідоміша церква в Талліні, а колись навіть була найвищою будівлею в світі з 1549 по 1625 рік. Шпиль церкви має висоту 159 метрів, служив вказівником для кораблів, що наближались, а також був дієвим громовідводом. Протягом всієї історії церкви блискавки неодноразово потрапляли в шпиль та спалювали її конструкцію тричі. Нині, вже менший 124 метровий шпиль, все ще затьмарює більшість таллінських будівель і залишається, звичайно, символом міста. З квітня по жовтень відвідувачі міста можуть піднятись на кам’яну частину вежі та побачити запаморочливі краєвиди Старого міста, пагорба Тоомпеа та портового району.

Вхід до церкви вільний. Вхід на вежу безкоштовний лише з карткою Талліна (про неї в кінці статті).

Ціна квитка: 3 Євро, а дитячого – 1 Євро.

Графік роботи: 01.04-30.06; 01.09-31.10 Пн-Нд 10-18
01.07-31.08 Пн-Нд 10-20

Oleviste kirik Таллін

Оглядовий майданчик Кохтуоца

Простора територія на східному куті пагорба Тоомпеа відкриває незабутні краєвиди середньовічного району. Це місце найпопулярніше, звідки фотографують вид на Таллін. Звідси можна побачити більшість багатовікових шпилів столиці Естонії, а також телевізійну башту.

Також ця особлива частина Таллінна відкриває вид на червоні дахи та висотні будівлі нової частини міста. Однак це не єдине, що приваблює людей до цієї точки. Тут є пастельно-рожева стіна, яка також є ніби фотозоною

kohtuotsa Таллін

Пасаж Святої Катерини

Це є наймальовничіший провулок Старого міста Талліна. Він з’єднує вулицю Вене з вулицею Мюрівахе, де діє відомий ринок міста. Тут є ціла колекція ремісничих майстерень, де художники використовують традиційні методи для створення капелюхів, ковдр, кераміки, ювелірних виробів. Тут поєднується сучасна творчість з атмосферою середньовіччя.

Katariina käik Таллін

Естонський історичний музей – Велика гільдія

Тут показують фільми про життя естонців протягом 11 тис. років. Музей охоплює історію від доісторичних часів до кінця 20 століття. Він розташований у великій гільдійній залі 15 століття. У приміщенні підвалу є експозиція під назвою “Сила еліти”, де продемонстровано історію будівлі.

Ціна квитка: 8 Євро для дорослих, 6 євро коштує дитячий квиток. Сімейний квиток коштує 16 Євро.
Вхід безкоштовний з карткою Талліна.

Графік роботи: 1.05-30.09 Пн – Нд 10-18; 1.10-30.04 Вт-Нд 10-18

Офіційний сайт музею: ajaloomuuseum.ee

Estonian History Museum - Great Guild Hall Таллін

Співоче поле Талліна

На Співочому полі проводяться безліч музичних дійств та Всеестонських співочих свят. Взагалі, це місце займає особливе місце в серцях естонців. Саме тут у 1988 році пройшла масивна демонстрація людей проти радянської влади, та визначила шлях нації до незалежності. Концертна арена побудована у 1959 році, ряд великих залів, а протягом року проводяться численні великі концерти та фестивалі. Поряд з концертною ареною розташована 42-метрова світлова вежа Song Grounds. Кожне свято пісні починається з традиційного світлового полум’я на вершині вежі. З оглядового майданчика вежі відкривається неймовірний вид на Таллін та навіть на кораблі, що знаходяться в морі.

Tallinn Song Festival Grounds Таллін

Гідроаеропорт Леннусадам

Тут знаходиться надсучасний морський і військовий музей. Він розташований в знаменитому дерев’яному будинку Каламаджа. Тут ви можете побачити ангари літаків, що є унікальними за своєю аріхтектурою. Тут приземлився Чарльз Лінберг – перша людина, що здійснила політ через Атлантичний океан у 1930 році. Зараз тут високотехнологічний музей, що розповідає про захоплюючі історії морської та військової історії Естонії і обіцяє “море, повне хвилювання для всієї родини”. Музей складається з більш, ніж 200 музейних експонатів в зоні, еквівалентній майже 2 млн. аркушів паперу А4.  Центральна частина музею – британський підводний човен Lembit вагою 600 тонн, що служив під радянським прапором. Також тут є повномасштабна копія британського гідролітака, який використовувася естонськими збройними силами. Найбільш захоплюючим в музеї є тренажер, що імітує політ над Талліном, навколосвітню подорож на жовтій субмарині та навігацію по Таллінській затоці.

Ціна квитка: 15 Євро для дорослих, 8 Євро для дітей, 30 Євро – сімейний квиток.

Вхід безкоштовний з карткою Талліна.

Час роботи: 01.05-30.09 Пн-Нд 10-19; 01.10-30.04 Вт-Нд 10-18.

Офіційний вебсайт: meremuuseum.ee/lennusadam

Lennusadam Таллін

Туристична картка Талліна

Картка Талліна Tallin Card – це квиток, що дає можливіть відвідати більше, ніж 100 місць у всьому Талліні.

Картку можна купити на 1,2 або 3 дні. Період дії починається з моменту першогоїї використання .

Програма привілегій Tallin Card пропонує комплекс з 16 інструкцій, що поділені на 2 групи. В 1 групу входять 3 оглядові екскурсії, одну з яких можна відвідати безкоштовно. На всі інші 13 маршрутів розповсюджуються знижки від 10% до 60%.

  • Власники Tallin Card мають можливість відвідати 40 музеїв безкоштовно
  • Tallin Card дає можливість безкоштовного проїзду в громадському транспорті
  • Знижки в ресторанах, магазинах та розважальних закладах міста.
  • Власники Tallin Card можуть безкоштовно взяти в оренду велосипед на 3 години (без неї ціна оренди – 6,3 Євро). Для оренди велосипеду в CityBike необіхдно залишити завдаток в розмірі 100 Євро.
  • В агенції Hansarent можна орендувати автомобіль зі знижкою 10%.

Ціна Tallin Card для дорослого на 24 години – 24 Євро, на 48 годин – 32 Євро, на 72 години – 40 Євро. Для дітей віком від 6 до 14 років діє знижка 50%. Дітям до 6 років Tallin Card не потрібен, так як для них проїзд в транспорті та вхід в більшість музеїв безкоштовний. Працівникам туристичної сфери та групам від 10 людей надається знижна 10% при покупці карти.

Купити  Tallin Card можна в туристичному офісі інформації за адресою Niguliste, 2; в поштових відділенях, в багатьох готелях, в морському порті, в аеропорті, на залізничній станції, на автовокзалі, в туристичних бюро.

Tallin Card - Картка Талліна

Кафе та ресторани, які варто відвідати в Талліні

Звичайно, окрім відвідин цікавих місць в Талліні, потрібно спробувати місцевої кухні, познайомитись з атмосферою місцевих закладів. Ось три з них, які на наш погляд вам у цьому точно допоможуть.

Rataskaevu 16

Це один з найкращих ресторанів в Талліні. Якщо ви не маєте багато часу та хочете відвідати лише один, рекомендуємо зупинити свій вибір саме на цьому. Увечері кімнати при свічках створюють тут особливу атмосферу затишку та мрійливості. Меню тут доволі вишукане, а ціни на більшість страв є в межах 5-10 Євро. Рекомендуємо бронювати столик за тиждень. Сам ресторан відкривається о 12 годині і це, мабуть, єдиний час, коли можна сісти за вільний столик без бронювання.

Адреса: Rataskaevu 16
Час роботи: 12:00 – 23:00

Kompressor

Це рай для любителів млинців. Якщо ви шукаєте де б гарно та бюжєетно поїсти в Талліні, то це місце вас приємно здивує. Тут великі порції та великий вибір млинців на будь який смак з ціною до 5 Євро.

Адреса: Rataskaevu 3
Час роботи: 10:00 – 23:00

Olde Hansa

Це ідеальне місце, якщо ви шукаєте середньовічну атмосферу, гарну музику та дійсно хорошу їжу. Ресторан докладає максимальних зусиль аби додати гостям автентичної атмосфери, а це значить, що ви будете вечеряти в торгових залах прикрашених свічками. Тут є типова естонська кухня: ситна та смачна. Тут пропонується свято Майстра Кука, а це значить, що ви можете спробувати 17 страв за 42 Євро на особу. Сюди включені основні страви, закуски, десерт і мінеральну воду. Тут грають музику на середньовічних інструментах та багато танцюють.

Адреса: Vana turg 1, 10140
Час роботи: 11:00 – 00:00

Рекомендуємо не зволікати, адже ціни на перельоти можуть виростати, та бронювати житло яке вам до вподоби.
І не забуваємо про страхівку для виїзду за кордон: замовити можна за декілька хвилини онлайн.

переглянути більше

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам

Підписуйтесь на нас: Telegram каналInstagramFacebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

Читайте також наші гайди по містах, про наші подорожі та ідеї мандрівок:

Також корисні посилання, які знадобляться при плануванні:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM