Головна / Гайди та поради / Середньовічне містечко Ротенбург-на-Таубері

Середньовічне містечко Ротенбург-на-Таубері

Ротенбург-на-Таубері, Баварія, Німеччина
Ротенбург-на-Таубері, Баварія, Німеччина

 

Що ж, ми далі продовжуємо звертати вашу увагу на величну баварську землю. Подорожуючи цією частиною Німеччини заїдьте до казкового середньовічного містечка Ротенбург-на-Таубері (Червона фортеця над Таубером). Його також називають містечком вічного Різдва.

Пізнай Мюнхен: як провести час, цікаві місця, куди піти (оновлено у 2019)

Цікаві факти про Ротенбург-на-Таубері

 • у 1986 році Хорхе Маріо Берголіо (SJ) з Аргентини вивчав німецьку мову в Ротенбург-об-дер-Таубер.
  У 2013 році він став папою Франциском I;
 • на виставку «Піноккіо» Уолта Діснея дуже вплинули ескізи Ротенбург-об-дер-Таубер;
 • середньовічна ратуша Ротенбурга була зразком німецького павільйона на світовій виставці в Чикаго в 1893 році;
 • винний завод «Глоцке» з виноградником «Айх» – найпівденніший винороб Франконії (10 га з вибором 33-х сортів винограду)
 • у Ротенбурзі знаходяться два музеї, унікальні у Німеччині та Європі: середньовічний музей злочинності та правосуддя, а також німецький музей Різдва;
 • міська стіна простягується на 2,5 милі і має 42 вежі (в оригіналі було 70).

Як провести час в Ротенбурзі

Містечко може видатись невеликим, але серед найкращих визначних пам’яток Ротенбурга існує велика різноманітність. Той факт, що місто компактне, є величезною перевагою длятуриста, оскільки ви можете відвідати багато визначних пам’яток один за одним всього за один день.

Та щоб дійсно відчути весь дух місцини, варто залишитись на ніч!

1.Ніч у Ротенбурзі-на-Таубері

Наймагічнішим містечко стає з вечера і до пізньої ночі. Це просто не здається, що ви дійсно побували в Ротенбурзі, поки ви не залишилися тут хоча б на одну повну ніч. Як тільки більшість туристів поїде, ви відчуєте ніби Ротенбург весь ваш. Гуляти в тишині, відчути всю старовинність міста одне з причин, щоб його відвідати.

 

Ротенбург-на-Таубері, Баварія, Німеччина
Ротенбург-на-Таубері, Баварія, Німеччина

 

2. Сходіть у нічний тур з нічним вартовим!

Тур нічного вартового – це незабутні враження від відвідування Ротенбурга. Щовечора на Старомістській площі зустрічається кілька десятків чоловік, щоб почути розповіді нічного вартового про середньовічне життя в місті. Оснащені ліхтарем, рогом  і бойової сокирою, яку називають алебардою, ви будете прогулюватися по старих вулицях через легкий туман. Тур досить гумористичний і дуже проникливий.

У середньовічному Ротенбурзі було 6 нічних вартових, які патрулювали різні частини міста, запалюючи вуличні ліхтарі, переконавшись, що двері будинків були зачинені, і сигналізували про небезпеку або пожежу.

Екскурсії: 60 хвилини,  тури щодня о 8 вечора з середини березня до грудня.

 • Вартість туру:
  дорослі 7 €
  студенти 4 €
  діти до 12 безкоштовно

 

Тур з нічним вартовим, Ротенбург-на-Таубері, Німеччина
Тур з нічним вартовим, Ротенбург-на-Таубері, Німеччина

 

3. Зробити фото на Plönlein Corner

З барвистими казковими будинками, химерний куточок Plönlein є найбільш відомив образом Ротенбурга. Площа зосереджена на яскраво-жовтому, напівфабричному будинку і колодязі. Мальовничий куточок надзвичайно красивий незалежно від того, який це час дня або яка пора року на дворі. Не дивно, що Plönlein Corner був включений у численні фільми Уолта Діснея, включаючи “Піноккіо” (1940) та “Красуня та чудовисько” (2017). Сюди варто йти рано вранці чи пізно ввечері, якщо хочете зробити якісне фото в тишині, без гамірливих груп туристів.

 

Ротенбург, Plönlein Corner, Німеччина
Ротенбург, Plönlein Corner, Німеччина

 

4. Сходіть у середньовічний музей злочинності та правосуддя

Середньовічний музей злочинності охоплює понад 1000 років історії середньовічного права і деяких сенсаційних кримінальних справ, що охоплюють переслідування відьом і чаклунства в Баварії. Розміщений в будівлі семінарії колишнього монастирського комплексу ченців святого Іоанна, це єдиний музей середньовічного права в Європі!

Найкрутіші експонати в Музеї середньовічної злочинності – це інструменти, які використовувалися для катувань, ганьби та покарання. Прилади для тортур від крадіжки, людей, які обманювали своє подружжя, і навіть тих, хто занадто чутливий. Це, безумовно, одне з найхолодніших речей у Ротенбурзі, яке швидко занурить вас у середньовічний дух. Якщо ви плануєте взяти екскурсію з нічним вартовим, то рекомендуємо відвідати середньовічний музей злочинності спочатку, щоб отримати додаткову історію перед тими, які почуєте в турі.

 

Музей справедливості і правосуддя, Ротенбург-на-Таубері, Баварія, Німеччина
Музей справедливості і правосуддя, Ротенбург-на-Таубері, Баварія, Німеччина

 

5. Підніміться на верх міської вежі

Велика центральна вежа в ратуші Ротенбурга була дуже важливою частиною оборони міста протягом століть. Головною метою вежі було спостерігати за пожежами та забезпечувати швидкий спосіб спілкування з міськими вежами, які обертаються навколо Ротенбурга. Коли первісна ратуша згоріла в 1240 році, тут було побудовано двоповерхову будівлю готичного стилю, щоб замінити її.

Вежа становить 170 футів висотою і займає 222 зигзагоподібних сходинки, щоб піднятися. Останній розтяг – крута драбина, що приведе вас до зовнішньої кам’яниці. З вікон відкривається вид на місто, навколишню долину річки Таубер і жваву Ринкову площу. З висоти пташиного польоту ви швидко побачите наскільки великою перевагою була башта в середні віки для оборони міста.

 • Години роботи вежі в ратуші:
  січень-березень і листопад, субота і неділя опівдні – до 15:00
  квітень-жовтень щодня  09:30 – 12:30 та 13:00 -17:00
  Під час Різдвяного ярмарку 10:30- 02:00 та 14:00 – 18:00
  до 20:00 п’ятниця та субота

 

Міська Ратуша, Ротенбург-на-Таубері, Німеччина
Міська Ратуша, Ротенбург-на-Таубері, Німеччина

 

6. Повечеряйте в Пекельній таверні (Zur Höll)

Про Zur Höll: одна з найкращих атракцій у Ротенбурзі – поїсти справжню німецьку їжу, попиваючи місцеве франконське вино. Найкраще місце для цього –  таверна To Hell (Zur Höll) на Замковій Аллеї (Burggasse). Таверна розмістилась у найстарішому будинку в Ротенбурзі з фундаментом, який датується 970 роком. Маленький, жовтий, напівфабрикатний вигляд будинку дасть вам можливість повернутися до середньовіччя.  У середні віки ця ділянка Алеї замку була частиною монастиря Святого Іоанна, а провулок був покритий дерев’яним дахом, щоб приховати ченців від громадськості.

Одна з найкращих речей полягає в тому, що таверна не відкривається до 6 вечора, аж поки не вівдїдуть останні туристичні автобуси.

 

Пекельна Таверна, Ротенбург, Німеччина
Пекельна Таверна, Ротенбург, Німеччина

 

7. Політайте на повітряній кулі на містом

Звідси відкривається неповторний вид на Ротенбург-на-Таубері та навколишню місцевість. Ковзаючи у відкритому кошику над долиною, це довлі романтично. Політ на кулі здійснюється так, щоб ви могли побачити захід або ж схід сонця. Триває все це близько 90 хвилин і може вмістити до 5 гостей.

Час роботи: повітряні кулі запускають щодня з квітня по жовтень на сході сонця і за 2 години до сходу сонця. Вони також мають послугу взимку, яка більш залежить від погодних умов. Кулі не працюють в умовах сильних вітрів, дощу або туману.
Щоправда це задоволення коштуватиме вам чимало грошей. Якщо ви прийдете один, то потрібно буде заплатити 220Євро, якщо вас троє то 195Є з людини, якщо вас пятеро, то по 190Євро з людини. Поїздку варто зарезервувати, найзручніше це зробити в їхньому офісі.

 

Повітряна куля, Ротенбург, Німеччина
Повітряна куля, Ротенбург, Німеччина

8. Замок Toppler

У 1388 році був збудований замок легендарного мера Ротенбурґа Генріха Топплера, частково як резиденція, а частково – як церемонний холл. Повністю збережена будівля наповнена меблями з 16 по 19 століття. Вхідний квиток включає екскурсію по будинку . Розташований замок в долині Таубер, попасти до нього можна через Подвійний міст або міст Барбаросса або приблизно за 30 хвилин ходьби від замку Garden.

 

Замок Топлера, Ротенбург, Німеччина
Замок Топлера, Ротенбург, Німеччина

 

9. Ротенбурзький будинок майстра (Old Rothenburg Craftsman’s House)

Час, здається, минув без сліду в будинку в Stadtgraben № 26. Будинок стоїть в центрі старого міста Ротенбурга і виглядає так, ніби він був викликаний прямо з середньовіччя. Ця історична захищена будівля датується 1270 роком і розмістила різноманітні ремісничі підприємства. Пізніше будинок був зайнятий відлюдником, який був проти технічних та культурних інновацій. Саме завдяки йому цей середньовічна коштовність вижила, щоб показати нам, як жили і працювали ремісники. З першого поверху до мансарди, кожна кімната є вражаюча.

 • Години роботи:
  Великдень – 31 жовтня: понеділка – п’ятницю 11:00 – 17:00
  Субота, неділя та святкові дні: 10:00 – 17:00
  Грудень: щодня  14:00 – 16:00
 • Адреса: Alt-Rothenburger Handwerkerhaus Alter Stadtgraben 26,91541
 • Телефон: +49 9861 5810
 • Ціна на квиток:
  дорослі – 3 €
  студенти – 2,50 €
  школярі – 1,50 €

 

 

10. Музей Різдва

Візит до Різдвяного музею поставить вас у святковий настрій у будь-який період! Двері музею відкриті цілий рік. Саме тут відтворюється різдвяний фестиваль, в якому беруть участь міські дідусі та бабусі.

Відчуйте весь історичний спектр традиційного сімейного фестивалю і отримайте візуальне враження того, як різдвяні прикраси розвивалися протягом багатьох років.

Насолоджуйтеся «небесною» атмосферою чарівних прикрас, ялинок, ліжечок, різдвяних пірамідам з майстерень Erzgebirge, фігурками і свічниками, курильними паличками та багато іншим. 150 історичних фігурок «Санти» – це щось особливе, що заставить сяяти не тільки дітей!

Музей Різдва, Ротенбург, Німеччина
Музей Різдва, Ротенбург, Німеччина

 

11. Hegereiterhaus (будинок Hegereiter)

Ця фантастична будівля важко пропустити, коли ви відвідаєте колишню лікарню. З його крутим, балдахіннним дахом і вузькою вежею з декоративною баштою у ліхтарному стилі, він є справжнім “вогником” в центрі лазарета. Це було місцем лазаретної кухні, тоді як менеджер різних лазаретів жив вище. Якщо ви побачите напис поруч із гербом на будівлі, ви побачите відмітку знаменитого каменщика Ротенбурга Леонарда Вайдмана. Він також побудував чудову фортифікацію Spitalbastei, лише кілька кроків далі в напрямку вежі Spitaltor.

 

Hegereithaus, Ротенбург, Німеччина
Hegereithaus, Ротенбург, Німеччина

 

12. Марієнапотека (Аптека Святої Марії) 

Історична і красива будівля. Зараз це справжня  аптека. З 1812 року вона відповідає потребам місцевого населення Ротенбурга та його відвідувачам. Справжньою назвою будівлі є «Ягстхаймерхаус»: міський голова Ягстхаймер побудував будинок у 1448 році, поруч з Будинком для м’яса та танцю. З тих пір вона розважала багатьох видатних відвідувачів. Найвідомішим з них був імператор Максиміліан I.

 

Маріенапотеке(справа на куті), Ротенбург, Німеччина
Маріенапотеке(справа на куті), Ротенбург, Німеччина

 

13. Площа ринок (Marktplatz)

Це пульсуюче серце міста. Тут все відбувається, від щотижневого ринку до екскурсій, історичного танцю пастуха, феєрверків у рамках фестивалю міста або виступів музик.

Щогодини між 10:00-22:00 заводні цифри на годиннику над Ratstrinkstube розважають публіку ключовою сценкою з легенди Master Draft.

Марктплац(Площа ринок), Ротенбург, Німеччина
Марктплац(Площа ринок), Ротенбург, Німеччина

 

14. Будинок та дворик Штаудта 

Цей чудовий готель на Herrngasse, який раніше був найкращою вулицею міста, є найстарішим незмінним патриціанським будинком у Ротенбурзі.

Він був побудований у 12 столітті і знаходиться у володінні сім’ї Штаудт з 1644 року.

За простим фасадом на вулиці стоїть великий відкритий майданчик, який захищений стінами з усіх боків і який не доступний для громадськості. Тут показана пишність способу життя, яким користуються колишні вищі класи. Імперські кольори Габсбургів, чорні і жовті, можна знайти повсюдно, відзначаючи той факт, що саме Габсбурги підняли сім’ю Штаудів до дворянства.

Це також місце розташування стайні, майстерні та приміщення для службовців, а також ідилічний сад з найвищою в Європі тисовою огорожею. Що була посаджена в 1678 році.

Будинок Штаудта є вражаючим свідком того, де справжня влада лежить у середньовічному місті, і пропонує цікаве уявлення про повсякденне життя мешканців того часу.

 

Staudtsche Hausrothenburg, Німеччина
Staudtsche Hausrothenburg, Німеччина

 

15. Водяний парк Азії

Щоб відпочити від старовииної архітектури та всіх будівель рекомендуємо відвідати цей парк. Прогулянка по 5 000 квадратних метрів орієнтованих у східному стилі садів, спонукатиме вас оселитися в одному з численних прихованих тихих місць відпочинку і розслабитися. Чашка кави та шматочок торта з кафе в саду задовольнять ваші потреби. До 120 місць, більшість з яких покриті, розсіяні по всьому саду, пропонуючи безліч можливостей зупинитися і задуматися. Це справжній потіхапрогулянки по цих гравійних стежках і мостах, струмках і водоспадах.

Водяний парк, Ротенбург, Німеччина
Водяний парк, Ротенбург, Німеччина

 

Що ж, на нашу думку ми розказали вам достатньо, щоб ви захотіли відвідати це казкове містечко! Загалом ви будете фотографувати кожен куточок міста, знайдете свою улюблену місцину. А найголовніше, що більшість місць знаходиться одне біля одного. Гарних мандрів!

Рекомендуємо не зволікати, адже ціни на перельоти можуть виростати, та бронювати житло яке вам до вподоби. І не забуваємо про страхівку для виїзду за кордон: замовити можна за декілька хвилини онлайн ▶VUSO.

переглянути більше

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам, ось наші ▶КОНТАКТИ

Підписуйтесь на нас: ▶ Telegram канал▶Instagram та Facebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

Читайте також наші гайди по містах, про наші подорожі та ідеї мандрівок:

Також корисні посилання, які знадобляться при плануванні:

 • Замовити страхування для виїзду за кордон за декілька хвилини можна прямо на сайті – VUSO.
 • Шукаємо дешеві авіаквитки – на kiwi та skyscanner
 • Автобуси в Польщу та по Україні: InfoBus
 • Бюджетні та комфортні автобуси Європою: FlixBus
 • Всі автобуси та залізниці Європи на goeuro.
 • Знайти та забронювати без комісії хостел, апартаменти або ж готель можна на HotelsCombined та booking, а також airbnb
 • Міжнародна система пошуку авто на прокат: AutoEurope
 • Оренда велосипедів по приємним цінам – тут.
 • Якщо ви не хочете багато планувати та хочете літати лише з України – вам в онлайн турагенцію – misto.travel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM