Головна / Гайди та поради / Італія / Найкрасивіші місця у Доломітах. Мальовничі італійські Альпи

Найкрасивіші місця у Доломітах. Мальовничі італійські Альпи

Доломіти – візитна картка не тільки всієї Італії, а, ймовірно, всього європейського континенту. Неймовірно прекрасні альпійські гори, назва яких пішла від того, що гірськими породами тут є доломіт та вапняк, включені до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Простягаються вони на північ від таких міст як Венеція, Верона та Бергамо, перетинаючи кордон із Швейцарією та Австрією. Що цікаво, тут живе значна частина населення Італії, адже самі мешканці Доломітів кажуть: “Навіщо нам кудись переїжджати, якщо ми вже живемо в раю!”

Отож, подивимось, що такого райського в цих горах та чим вони такі особливі. Також спробуємо розібратись як же дістатись всіх цих мальовничих місць, де можна зупинитись на ночівлю та де можна погодувати альпійських оленів😍

Рекомендуємо починати свою подорож з Венеції або міста Бергамо, адже саме аеропорти цих міст знаходяться найближче до гір (про це вкінці).

Провінція Больцано

📍Розташування: Больцано (Bolzano)

Больцано – німецькомовне місто, що розташоване в регіоні Південний Тіроль. Саме звідси починаються багато маршрутів до мальовничих місць, що знаходяться на території провінції.

Озеро Брайес (Lago di Braies)

📍Розташування: Брайєс (Braies), Больцано

Озеро Брайес - Lago di Braies

Знаходиться в долині Альта-Пустерія. Це найбільше озеро Доломітів, розташоване на висоті 1436 м. Тут можна взяти напрокат човник та поплавати на бірюзових водах цього озера.

Як добратись до озера Брайес

Поїздом доїжджаємо до поселень Niederdorf (Vilabassa), Toblach (Dobbiaco) або Innichen (San Candido). З цих сіл до озера курсують туристичні автобуси, з розкладом яких можна ознайомитись на сайті: sii.bz.it (тут є вся транспортна система провінції Больцано)

Знайти варіанти ночівля поруч з озером Брайес

Гора Сечеда (Seceda)

📍Розташування: Санта-Крістіна-Вальгардена, провінція Больцано

Сечеда - Seceda

Гора Сечеда є популярною серед мандрівників завдяки своїй формі. Знаходиться вона на висоті 2519 метрів над рівнем моря. З неї відкриваються неймовірні види на інші альпійські вершини.

Як добратись до гори Сечеди

З Больцано до Ортізеї курсують автобуси №170 та №350. Дорога займає дещо більше години. Далі у вас є вибір: або ж скористуватись підйомником (25 Євро) і за 15 хвилин бути на вершині, або ж піти пішим походом (2-3 години) та побачити неймовірні краєвиди, а також альпійських оленів, що там мешкають!

Олень, Долміти

Розклад автобусів на sii.bz.it.

Знайти варіанти ночівлі в Ортізеях

Перевал Селла (Passo Sella)

📍Розташування: Сельва-ді-Валь-Гардена, провінція Больцано.

перевал селла passo sella

Високогірний перевал Селла між провінціями Тренто і Больцано, має найвищу точку на висоті 2240 м.

Легендарне місце, де відбувались велоперегони багатьох епох, а також, перевал був неодноразово включений в маршрути на Джиро д’Італія – одному з найвідоміших велоперегонів у світі. Знаходиться неподалік гори Сечеда, по дорозі від Больцано.

Як добратись до перевалу Селла

Прямим автобусом від містечка Сельва-ді-Вальгардена, до якого можна доїхати з Больцано: sii.bz.it.

Знайти варіанти ночівлі неподалік перевалу Селла

Перевал Пордой (Passo Pordoi)

📍Розташування: Канцеі, провінція Тренто

Перевал Пордоі Passo Pordoi

Це гірський перевал на висоті 2239 метрів, що розташований між масивом Селла та горою Мармолада. Знаходиться неподалік перевалу Селла та також є відомим місцем завдяки велоперегонам Джиро-д’Італія. Це другий за висотою перевал в Доломітах після Селли. Також тут встановлений пам’ятник легендарному італійському спортсмену Фаусто Коппі. З перевалу відкриваються неймовірні краєвиди на Доломіти, тому мандрівники часто зупиняються тут під час своїх подорожей Доломітами.

Як добратись до перевалу Пордой 

З міста Тренто доїжаємо на автобусі 101 до містечка Канцей. Тут пересідаємо на автобус №130, що серпантином довезе вас до самого перевалу.

Знайти варіанти ночівлі неподалік перевалу Пордой

Гірськолижна зона Col Rodella

📍Розташування: Кампітелло-ді-Фасса, провінція Тренто

Кол Роделла Col Rodella

Гірськолижна зона розташована поруч з перевалом Селла, в Campitello di Fassa. Час роботи з 8:30 до 17:30 щодня в лижний сезон.

Як добратись до Col Rodella

Доїжджаємо до Ora-Auer поїздом. Далі, з автостанції Ora-Stazione Fs сідаємо на автобус до Campitello di Fassa. З міста Тренто також можна доїхати прямим автобусом 101 до Campitello.

Знайти варіанти ночівлі в Campitello di Fassa

Селище Санта Магдалена (Santa Magdalena)

📍Розташування: Санта Магдалена, провінція Больцано.

Санта Магдалена Santa Magdalena

Це мальовниче селище також знаходиться в долині Val di Funes на висоті 1350 м. Тут проживає всього 400 людей, які мають можливість щоденно споглядати вид на гірський масив Geisler.

Як добратись до перевалу Санта Магдалени

З Больцано прямих автобусів сюди немає, але декілька пересадок, 2 години в дорозі (саме від Больцано) і ви на місці. Підібрати маршрут можна, як завжди, тут: sii.bz.it.

Знайти варіанти ночівлі поруч з Санта Магдалена

Озеро Карецца (Lago di Carezza)

озеро Карецца - Lago di Carezza

Озеро знаходиться на висоті 1519 метрів над рівнем моря, в 4 км від міста Нова Леванте, біля підніжжя гори Латемар. До речі, колір води на фотографії є реальним😃, адже до її складу входять унікальні мінерали, що надають їй такого забарвлення.

Як добратись до озера Карреца

Від Больцано курсує прямий автобус № 180, а час в дорозі – 47 хвилин. Розклад: sii.bz.it.

Знайти варіанти ночівлі поруч з озером Карецца

Альпе-ді-Сьюзі (Seiser Alm)

📍Розташування: Сельва-ди-Валь-Гардена, провінція Больцано

Це одне з найживописніших місць в Доломітах, знаходиться по сусідству з Ортізеями, в долині Валь-Гардена. Саме тут розташований відомий в Європі гірськолижний курорт, а літом це місце є популярним у сімейних туристів.

Як добратись до Альпе-ді-Сьюзі

Автобусом №170 можна доїхати з Больцано до станції “Siusi (Castelrotto), Autostaziun” за 40 хвилин. Розклад на sii.bz.it

Знайти варіанти ночівлі поруч з Альпе-ді-Сьюзі

Озеро Доббьячо (Lago di Dobbiaco)

📍Розташування: Добьячо, провінція Больцано

озеро Добьячо - Lago di Dobbiaco

Озеро знаходиться на висоті 1259 м в національному парку Fanes-Sennes. Це місце характерне тим, що тут мешкає рідкісна фауна. Рідкісні види птахів можна побачити осінню та весною. Влітку озеро є освіжаючим, тут ловлять рибу та просто насолоджуються краєвидами, а взимку – катаються на ковзанах з видом на скелясті вершини Доломітів.

Як добратись до озера Доббьячо

Від Больцано добратись сюди можна з двома пересадками. Варіанти доїзду та розклад на sii.bz.it.

Знайти варіанти ночівлі поруч з озером Добьяччо

Гора Мармолада (Marmolada)

📍Розташування: поруч з Рокка-Пьеторе, провінція Беллуно

гора Мармолада Marmolada

Мармолада – королева Доломітів, сніг тут тримається 7 місяців на рік, її висота – 3340 м. Найпопулярніша вона серед серйозних любителів катання на лижах та сноубордах, адже більшість днів на рік тут можна кататись на висоті від 1450 до 3270 метрів. До вершини Пунта Рокка, що належить до гірського масиву Мармолади прокладена канатна дорога.

Цікаві факти: першим, хто піднявся на вершину Доломітів був австрійський письменник Пол Грохманн. А в роки Першої світової солдати Австро-угорської імперії проклали в льодовику Мармолади тунелів загальною довжиною 8км, аби пробратись в Італію непоміченими, адже саме по льодовику в той період проходив кордон між Австрією та Італією. “Будівництво” тунелів зайняло близько року, а в середині нього знаходились боєприпаси, спальні та їдальні! Але вже у 1918 році льодове місто зникло через рух льодовика.

Як добратись до Мармолади

Мармолада знаходиться поруч з поселенням Канацеї. В період, коли гірськолижний курорт діє, сюди можна дістатись Скі-шатлом з Венеції. Розклад та квитки: flyskishuttle.com. Дешевші варіанти доїзду можна знайти на sad.it.

Знайти варіанти ночівлі поруч з озером Мармолада

Тре-Чіме-ді-Лаваредо (Tre Cime di Lavaredo)

📍Розташування: Ауронцо-ді-Кадоре, провінція Беллуно.

Тре-Чіме-ді-Лаваредо Tres Cime di Lavaredo
З італійської назва групи гір перекладається як “Три зубці”. Це ще одна точка, де проходив на початку минулого століття кордон між Австрією та Італією, тому, до речі, не дивуйтесь, чому тут всі назви дублюються німецькою, а більшість населення в Доломітах німецькомовне. Найвище точка масиву – гора Чіма-Гранде (Гросе-Ціне), що має висоту 2999м. Ця гора популярна серед альпіністів. Тут прокладені багато маршрутів сходження різних категорій складності. Як один із важливих об’єктів для вдосконалення майстерності в скелелазінні вони зіграли важливу роль в розвитку цього непростого виду спорту. Це місце вважається однією з головних визитівок всіх Альпійських гір, меккою альпінізму та гірського туризму.

Як добратись до Тре-Чіме-ді-Лаваредо

З Венеції до міста Кортіна-д’Ампеццо можна доїхати на автобусі, в тому числі і на FlixBus. Далі на вокзалі потрібно пересісти на автобус до Tre Cime (Drei Zinnen). І всього лиш в кілометрі від зупинки ви вже почнете спостерігати неймовірні краєвиди. Якщо вирушати з Мілану, то потрібно доїхати до міста Тренто, далі пересідаємо на автобус до Corvara in Badia. Далі знову ж таки добираємось до Кортіна-д’Ампеццо, а звідси до Tre Cime. Незважаючи не велику кількість пересадок, краєвиди, що будуть відкриватись в дорозі не залишать вас байдужими.

Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

Озеро Сорапіс (Lago di Sorapiss)

📍Розташування: Кортіна-д’Ампеццо, провінція Беллуно

Озеро Сорапісс, Lago di Sorapiss

Озеро знаходиться на висоті 1923 метри над рівнем моря. Має унікальний колір, чим манить мандрівників зі всього світу. Найкраще тут заночувати в палатці. Адже види, що відкриваютсья на березі озера в будь яку пору доби є просто неймовірні.

Як добратись до озера Сорапіс

Доїжджаємо до Кортіна-д’Ампеццо (в попередій локації описаний маршрут). Далі ж є декілька різних маршрутів до озера. Один з них описаний тут. Найпростіший з них – доїхати від Кортіни автобусом до Passo di Tre Croci, а далі 215 трекінговмим маршрутом прямо до озера.

Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

Гірський масив Чінкве Торрі (Cinque Torri)

📍Розташування: Кортіна-д’Ампеццо, провінція Беллуно

Чінкве Торрі Cinque Torri

Це невеличка група з 5 гір (в перекладі з італійської назва звучить “П’ять башень”), що знаходяться на захід від Кортіна-д’Ампеццо. Найвища гора Торре Гранде має висоту 2361 метр.  Зимою тут одна з найбільших лижних зон Італії, а влітку це цікавий трекінговий та історичний маршрут, адже тут знаходиться музей Першої світової війни під відкритим небом.

Як добратись до Чінкве Торрі

Знову ж таки, добираємось до Кортіна-д’Ампеццо. Далі сідаємо на місцевий автобус Dolomiti Bus або Cortina Express і доїжджаємо до зупинки Baita Bai de Dones. Здвідси і починаємо підйом на гору.

Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

Гора Тофана (Tofana di Rozes)

📍Розташування: Кортіна-д’Ампеццо, провінція Беллуно

гора Тофана Tofana

Гора має висоту 3225 метрів, характерна своїм вертикальним обривом зі сторони перевалу Falzarego, завдяки чому є попурялоною в Доломітах. Схід на гору починають з півночі, де вона пологіша або із заходу.

Як добратись до гори Тофани

Гора знаходиться неподалік Чінкве Торрі, тому дорога буде схожа, а вийти з автобуса потрібно буде на зупинці Cason Dei Caai, та піднімаємось до Rifugio Dibona (близько 3,8 км). Далі, продовжуємо свій шлях на гору. Звичайно, найзручніше орендувати автомобіль, адже шлях на гору досить довгий через її неприступність та значну висоту.

Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

Озеро Мізуріна (Lago di Misurina)

📍Розташування: Ауронцо-ді-Кадоре, провінція Беллуно

озеро Мізуріна Lago di Misurina

Озеро розташоване на висоті 1754 метри над рівнем моря. Тут знаходиться лікувальний курорт з значною кількістю готелей. В 1956 році на цьому озері відбувались Зимові Олімпійські Ігри серед ковзанярів та стали останніми, де спортсмени змагались на натуральному льоді.

Як добратись до озера Мізуріна

З міста Кортіна-д’Ампеццо курсують Dolomiti Bus до однойменного селища, де й знаходиться саме озеро.

Знайти варіанти ночівлі в Мізуріні Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

Гора Монте Крісталло (Monte Cristallo)

📍Розташування: Кортіна-д’Ампеццо, провінція Беллуно

Гора Крісталло Monte Cristallo

Гора має висоту 3221 метр. Є найвищою горою на гірському масиві Монте Крісталло. Дві інші гори Cima di Mezzo та Cristallino d’Ampezzo є доступними за допомогою віа феррата (захищений маршрут для скелелазіння).

Як добратись до гори Монте Крісталло

З міста Кортіна-д’Ампеццо вирушаємо автобусом до зупинки Rifugio Gere. Далі на підйомнику до Rifugio Son Forca.

Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

Озеро Аллеге (Lago di Alleghe)

📍Розташування: Алеге, провінція Беллуно

озеро Аллеге Lago di Alleghe

Місцина знаходиться в 40 км від Кортіни та в 50 км від Беллуно, а також в 15 км від найвищої гори Доломітів Мармолади в долині Агордо. Тут знаходиться мальовниче містечко Аллеге, розташоване серед зелених лісів, альпійських лугів, а, немов кристалом цього діаманту є однойменне блакитне озеро. Тут є готелі, апартаменти, кафе та ресторани, тому є можливість зупинитись на ніч чи довше прямо на березі. Як доповнення, тут є все для вело та кінних прогулянок.

Як добратись до озера Аллеге

З міста Кортіна-д’Ампеццо та міста Беллуно курсують вже відомі нам Dolomiti Bus, а час в дорозі – близько 1 година.

Знайти варіанти ночівлі в Кортіні

🚌 Всі квитки на місцеві автобуси в гірських містах, таких як Беллуно, Кортіна та Больцано можна купити в касах на автостанціях, в кіосках з пресою або ж дещо дорожче у водія. Також додамо, що в Доломітах досить хороший автостоп, тому мандрівники з наплічниками можуть сміливо користуватись цим способ пересування. Багато поданих місць знаходяться поруч, тому інколи “застопити” авто може бути зручніше, ніж чекати на автобус.

Як добратись в Доломіти з України

Найшвиде в італійські Альпи з України можна добратись, скомбінувавши літак та автобус або ж італійську залізницю. Як вже зазначалось, найближчі аеропортами до Доломітів знаходяться в Бергамо (аеропорт Мілан-Бергамо) та у Венеції (аеропорти Марко Поло і Тревізо). Саме сюди літають лоукости з України та Польщі, тому ціна перельоту може бути оптимальною. Знайти перельоти можна на kiwi.com. Далі беремо FlixBus або сідаємо на поїзд і вирушаємо до центру провінції вибраного вами місця. Подивитись розклад руху та купити квиток можна через систему goeuro (рекомендуємо завантажити додаток і мати можливість купити квитки на ходу під час подорожей).

Рекомендуємо не зволікати, адже ціни на перельоти можуть виростати, та бронювати житло яке вам до вподоби.
І не забуваємо про страхівку для виїзду за кордон: замовити можна за декілька хвилини онлайн.

Всі авторські подорожі (500+)

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам

Підписуйтесь на нас: Telegram каналInstagramFacebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

Читайте також наші гайди по містах, про наші подорожі та ідеї мандрівок:

Також корисні посилання, які знадобляться при плануванні:

One comment

  1. Hey very interesting blog!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM