Головна / Гайди та поради / Італія / Легендарний Неаполь: цікаві місця та факти

Легендарний Неаполь: цікаві місця та факти

Неаполь (в перекладі з давньогрецької – нове місто) – місто в південній Італії, розташоване на березі однойменної затоки Тірренського моря в регіоні Кампанія. Також воно знаходиться між вулканами, Везувієм на сході та Флегрейськими полями на північному заході.

Неаполь – історичне місто, яке затаїло в собі багато знатних історій та легенд. Від грецьких міфологій і до династії бурбонів.
А як щодо вин регіону Кампанія? Хмм, а неаполетанська кухня славиться на весь світ.
Цікаво? Що ж, давайте розберемось куди варто піти в Неаполі, чим поласувати та де зробити класних фото.

Величний Рим: куди піти та як провести час 

Куди варто піти в Неаполі

Кастель-Нуово (Маскіо Анджоіно)

Замок, споруджений королем Карлом Анжуйським в Неаполі у зв’язку з перенесенням столиці його володінь з Палермо.
Фортеця біля моря один із символів міста Неаполь і зразок середньовіччя та ренесансу. Був як оборонною спорудою, так і палацом для королівської родини. Зараз у замку музей, а ще десять років назад у залі баронів засідала міська рада Неаполя.
Цікаво, що на другому та третьому поверхах розміщена Приватна бібліотека і доступ туди регламентується відповідним товариством історії.

Кастель-Нуово, Неаполь, Італія
Кастель-Нуово, Неаполь, Італія


Королівський палац

Одне з чотирьох резиденцій, що використовувалися бурбонами Неаполя під час Королівства двох сіцилей, разом з Королівським палацом Казерти, Каподімонте та Палацом Портічі.
Будівля була побудована в сімнадцятому столітті Доменіко Фонтана на замовлення віце-короля Фернандо Руїса де Кастро. У 1734 р. Палац став королівською резиденцією бурбонів за заповітом Карла Бурбона. Майже повністю знищений вогнем в дев’ятнадцятому столітті, його відновив Гаетано Дженовезе, відомий тим, що зробив монументальні сходи, вітринний сад і вельветерський дворик.
Найстаріші приміщення будівлі сьогодні є частиною Музею історичної квартири, яка включає в себе придворний театр, зал послів, тронний зал і зал Геркулеса.

Вхід до будівлі починається з площі плебісцито, де на фасаді королівської резиденції розміщено статуї вісім государей. На вході ми знаходимо виняткові монументальні сходи, що контрастують з простотою зовнішнього вигляду.
Всередині ми переходимо між двором театру та кількома чарівними кімнатами (престол, колони, Дон-Кіхот, неаполітанця сімнадцятого століття, Геркулеса, охоронців).
Частина Королівського палацу – це Національна бібліотека Неаполя, доступ до якої знаходиться на прилеглій площі Трієста та Тренто.

Королівський палац, Неаполь, Італія
Королівський палац, Неаполь, Італія


Кастель-дель-Ово

Височіє над морською гаванню на острові Мегарида в Неаполітанській затоці.
«Замок Яйця» – має негласну назву найдавнішого форту міста Неаполь.

Кастель-дель-Ово був побудований Роджером II Сицилійським у 1139 році на руїнах ранньохристиянського монастиря.
Замок носить назву «яєчний» з кількох причин. «Uovo» в перекладі з італійської означає «яйце», яке нагадує замок за своєю витягнутої формі.
За древньою легендою, величний поет Вергілій заховав в темних підвалах замку яйце. Поки яйце залишається нетронутим, недоторканим стоятиме Неаполь.

 • Години роботи:
  будні  08:00 – 19:00
  вихідні/святкові дні 08:00 – 14:00
 • Вхід безкоштовний
 • Доїхати можна автобусом №25
  вийти необхідно на зупинці Via Pantenope.
 • Адреса: Via Eldorado, 3, 80132 Napoli NA, Італія
Кастель-дель-Ово, Неаполь, Італія
Кастель-дель-Ово, Неаполь, Італія


Площа Референдума (Piazza del Plebiscito)

Вже зараз Largo di Palazzo.
Це найбільша площа Неаполя, 
на якій розташована церква Сан-Франческо ді Паоло (San-Francesco di Paola). Побудована в 1836 році, за велінням короля Фердинанда I Бурбона (Ferdinand I Bourbon), будівля виходить фасадом на Королівський палац.
Думка про будівництво церкви виникла у Фердинанда I Бурбона в той момент, коли він здобув перемогу над французами і звільнив захоплені ними землі. Повернувши собі трон, монарх вирішив увічнити свій тріумф будівництвом нового храму. Церква була присвячена Франциску з Паоли, покровителю Калабрії, батьківщини французьких Бурбонів.
Поруч з площею знаходиться станція метро Пьяцца Амедео (Piazza Amedeo).
За кілометр від базиліки розташований морський вокзал Неаполя.

Площа Референдума, Неаполь, Італія
Площа Референдума, Неаполь, Італія

Національний археологічний музей
(Museo Archeologico Nazionale di Napoli)

Музей, в якому зібрані унікальні експонати, знайдені при розкопках античних італійських міст, знищених вулканічним виверженням, – Помпеї (Pompei), Геркуланума (Ercolano), Стабій (Stabiae). Під одним дахом зібрані найбільші в світі і дуже цінні з точки зору історії культури експозиції.

Будівлю, в якій розміщені тисячі експонатів, побудовано ще в 1615 році як університетський корпус.
У другій половині 18 століття колишній університет був переобладнаний для зберігання експозицій династії Бурбонів і Королівської бібліотеки. Після цього музей інтенсивно розростався, сюди була перенесена колекція, зібрана родиною Фарнезе (Farnese).

Національний археологічний музей, Неаполь, Італія
Національний археологічний музей, Неаполь, Італія

Галерея Умберто (Galleria Umberto I)

Це величезний критий торговий комплекс в Неаполі. Шикарний пасаж є шедевром сучасної архітектури. Витонченість і розкіш чудової споруди нікого не залишать байдужим.

«Батьком» пасажу вважають Еммануеля Рокко, який спроектував легендарну неокласичну будівлю в Неаполі. Деякі поправки і удосконалення внесли Антоніо Куррі і Ернесто ді Мауро, також додавши йому неоренесансної риси. У період Другої світової війни нинішній торговий центр дуже постраждав, але через кілька років після її закінчення, був реставрований.

Галерея Умберто – будівля у формі восьмикутного хреста, оздоблена ортогональними крилами великої довжини. Гордість будівлі – помпезний фасад з високим порталом з чотирьох колон і значною колонадою. На колонах справа розташовані чудові скульптури, що представляють пори року і фігури, які уособлюють Майстерність, Торгівлю і Багатство, а зліва – статуї, що представляють континенти.
Верх фасаду облагороджують скульптури Пара, Телеграфа і Достатку.
Чудова галерея Умберто знаходиться всього в ста метрах від серця Неаполя – площі плебісциту (Piazza del Plebiscito) і навпаки оперного театру Сан-Карла (Teatro di San Carlo).

Галерея Умберто I, Неаполь, Італія
Галерея Умберто I, Неаполь, Італія

Катакомби Неаполя

Це «царство Аїда», що є повною протилежністю невблаганно стрімкого руху сучасного міста.
Тут знаходиться царство тиші, світ загадок і таємниць.
Під неаполітанськими вулицями і будинками розташоване ціле місто катакомб, в якому є більш ніж 700 печер і довгих галерей та тунелів, звідки жителі міста століттями добували туф, використовуючи його для будівництва будинків, храмів, площ і навіть міських стін.

Тут знаходяться стародавні ритуальні склепи, підземні святилища – Гіпогей, давньоримські акведуки, давньогрецькі печери, середньовічні тунелі, секретні проходи Бурбонів і підземні ходи. Серед знайдених предметів при розкопках зустрічаються екземпляри віком до 5000 років.
Давня греко-римська підземна система акведуків в деяких частинах міста була об’єднана з більш пізньої системою, побудованої в XVII столітті. Вона використовувалася міськими жителями приблизно до 1885 року.
Є два підземелля Сан-Дженнаро і Сан-Гаудіозо.

Катакомби, Неаполь, Італія
Катакомби, Неаполь, Італія

Парк делла Римембранца(Parco della Rimembranza)

Це дійсно прекрасне місце, щоб відвідати, щоб провести одну або більше годин спокою та прохолоди, перед серією панорам, ще однією красивою, ніж інші.
Хто ж не хоче зробити красиві панорамні фото?

Парк делла Римембранца, Неаполь, Італія
Парк делла Римембранца, Неаполь, Італія

Якщо ваше перебування в Неаполі буде довгим, в нагоді може стати туристична картка.
Вона дає різного роду знижки на музеї, різного роду атракції, громадський транспорт(важливо).

Станція метро Toledo в Неаполі

Станція метро Толедо, Неаполь, Італія
Станція метро Толедо, Неаполь, Італія

Варто виділити, що Неаполь не перестає дивувати і сучасністю. Чого тільки варта станція метро Толедо, яка вважається однією з найкрасивіших у Європі.

Станція «Толедо» була відкрита у вересні 2012 року. Її глибина становить 50 метрів, тим самим роблячи «Толедо» найглибшої станцією метрополітену в Неаполі.

Станція метро Толедо, Неаполь, Італія
Станція метро Толедо, Неаполь, Італія

Проект найкрасивішої в Європі станції метро належить іспанському архітектору Оскару Тускетсу (Óscar Tusquets), а також двом художникам: Вільяму Кентрідж (William Kentridge) і Роберту Уілсона (Robert Wilson). Незвичайна платформа запам’ятовується жителям і гостям Неаполя.
Оформлення виконано в білих і блакитних тонах, а неповторний і незвичайний дизайн станції створює враження, що ви перебуваєте всередині снігової печери, зі стелі якої стікають краплі води.

Станція метро Толедо, Неаполь, Італія
Станція метро Толедо, Неаполь, Італія

Вина Кампанії

Виноградники регіону Кампанія, Італія
Виноградники регіону Кампанія, Італія

Кампанія – один з найкрасивіших регіонів південній Італії, чиї вина вважаються найдавнішими в Італії. Місцевих виробників тут називають “археологами італійського вина” за їх пристрасть до традиційних методів виноробства і проведення власних досліджень (так, наприклад, один з місцевих виробників співпрацює з головним археологом Помпей для вивчення ДНК 15 зерняток винограду, знайдених в вулканічних масах після виверження Везувію в 1079 році).

За розмірами регіон стоїть на дванадцятому місці в Італії. Він простягається вздовж узбережжя Тірренського моря від Лаціо на півночі до Базілікати на півдні.
Східний кордон з’єднує Кампанію з Молізе і Апулією. Регіон налічує п’ять провінцій: Авелліно (Avellino), Казерта (Caserta), Салерно (Salerno), центр Кампанії – Неаполь (Naples), і центр винного виробництва – Беневенто (Benevento).

Основними сортами винограду, які ростуть в даній місцевості, є Альяніко, Греко і Фьяно.
Найстарішим з них вважається Греко, що означає “грек”, а його батьківщиною є стародавня Греція.

Якого саме пити вина рекомендувати не буду, бо його просто безліч як і місць де його можна випити в Неаполі.
Питайте рекомендацій в місцевих жителів та офйіціантів чи барменів.
За вино вам розкажуть багато і порадять найкраще.
Список локацій де наливають вино.

Що варто з’їсти в Неаполі

 1. Піца.
  Якщо ми говоримо про Італію, то першою згадкою на устах дітей буде піца, та й дорослих теж. Вже гурмани скажуть про пасту, моцарелу і т.д.
  Говорячи про кухню Неаполя, ну просто ніяк не можна оминути піци.
  Тут це закладено з давніх давен.
  Неаполітанська піца є обов’язковою для будь-кого, хто відвідує місто.
  Ви не можете протистояти його смаку та текстурі: м’яка в середині і чітка на краях, покрита прекрасним томатним соусом, смачною баффало моцареллою та свіжим листям базиліка.
  Піца в Неаполі настільки важлива, що вона тут офіційно визнана як традиційна, та має гарантію якості Європейського Союзу.
 2. Buffalo mozzarella.
  Свіжа, смачна та апетитна, немає нічого подібного до неаполітанської баффало Моцарелли (Mozzarella di Bufala Campana PDO), яка є традиційним продуктом в Італії. М’який сир, характерний для регіону Кампанія, де буйволи вирощуються природним шляхом. Його чудовий смак тісно пов’язаний з історією та кулінарними традиціями Південної Італії.
  Існує багато варіантів моцарелли. Який саме засмакує вам?
 3. Parmigiana.
  Це страва з баклажанів, на історія створення якої претендують купа італійських міст, можна вважати що це міфічна страва.
  Інгредієнти є простими, а їх підготовка може похвалитися старовинними традиціями, забезпечуючи унікальний і незабутній смак, який зводить з розуму.
  Основні: томатний соус, базилік, свіжий пармезан, сир моцарелла та, звичайно ж, баклажани.
  Обов’язково скуштуйте в Неаполі.
 4. Mozzarella in Carrozza.
  Буквально “Моцарелла в кареті” є неаполітанською особливістю, придатною для будь-якого часу: може стравою для закуски, обіду  та вечері. Дуже легко приготувати, вимагає мінімальних зусиль, а всі інгредієнти дешеві та легко доступні.
  Після того, як ви кусаєте перший шматочок смаженого і теплого хліба, загорнутого яйцем і м’яким шматоком сиру моцарелли всередині, ви опиняєтесь в насолоді. Додамо чудову атмосферу навколо вас та келих вина і можна вважати, що ви знайшли рай на землі.
 5. Pasta ai fagioli.
  Паста з квасолею дуже смачна та корисна! Вона відома у всьому світі, але його місце походження, безумовно, є Неаполем, адже ви можете замовити цю давню страву в більшості ресторанів історичного центру.
  Пасту з бобами спочатку готували селяни, які, з кількох свіжих, натуральних інгредієнтів (вироблених самими собою), могли годувати свої сім’ї. Те, що характеризує це блюдо, як і більшість рецептів Кампанії, – це його свіжість, простота і смак.
 6. Neapolitan ragù.
  Цей класичний неаполітанський соус (або ragù) є найвідомішим приправою і цінується в Кампанії, він не використовується в повсякденному житті через його тривале приготування…
  Проте, заради смаку, варто зачекати. Автентичний неаполітанський рецепт цього соусу включає мясо, нарізане на дрібні або середні шматочки, залежить від тварини.
  Те, що робить цей соус смачним та неповторним, – це використання декількох видів м’яса: яловичини, свинини, телятини та грибів (лисички). Помідор є іншим неминучим інгредієнтом цього давнього неаполітанського рецепту, який характеризує і робить впізнаваними середземноморські страви.
 7. Pasta alla genovese.
  Так звана паста Дженовезії – це традиція в неаполітанській кухні: кожну неділю, коли сім’я збирається на обід, ця страва знаходиться на столах багатьох будинків Неаполя! Паста Genovese не з Генуї, а з Неаполя, і вона складається з перш за все із зіті – пасти довгої форми, зварених до напівготовності з білим соусом з яловичини та цибулі, що вимагає тривалого приготування.
  Яловичину нарізати кубиками і варити в кастрюлі, зі смаженею селерою і морквою і скибочками нарізаною цибулею.
  Повільне та тривале приготування при низькій температурі призводить до створення соковитого соусу.
 8. Sfogliatella.
  Ми зараз вступаємо в шляхетне мистецтво неаполітанського тіста, яке цінують в усьому світі. Серед найвідоміших десертів ми повинні згадати sfogliatelle: смачну випічку, яка може похвалитися давньою історією та традицією.
  Ця випічка має трикутну форму, виглядає як оболонка, утворена хрустким тістом, покрита цукром з цукровою глазур’ю, а всередині – м’яке і смачне начиння рикотти та цукати. Дуже часто цю начинку можна замінити джемом чи шоколадом, щоб навіть діти могли його з’їсти.
 9. Babà.
  Ніщо не є типовим і повертає нас до атмосфери Неаполя, як міфічний і смачний “Баба”. Цей італійський неаполітанський десерт зберіг весь свій традиційний характер з натуральних ароматів, і все ще користується великим попитом у багатьох людей, у тому числі і допитливих туристів, які регулярно закохуються в нього.
  Хоча це блюдо дуже важко приготувати і вимагає довгого процесу, він, безумовно, задовільнить найвибагливішого гурмана. У формі гриба, “баба” повністю занурений в ром, але є також варіант з лимон-челло.
 10. The Cuoppo (Neapolitan street food).
  Так званий “O Cuoppo” – це класична неаполітанська їжа, яку ви, безумовно, не пропустите, якщо ви відвідуєте місто! Вона складається з суміші смажених інгрідієнтів, таких як овочі, м’ясо, риба, а також солодких, і продаються в певних фургончиках з фаст фудом. Ви можете знайти його по всьому місту Неаполя, подається вкартонному конусі, готовий дати вам потрібну енергію, щоб продовжити мандрівку містом.

Рекомендуємо не зволікати, адже ціни на перельоти можуть виростати, та бронювати житло яке вам до вподоби.
І не забуваємо про страхівку для виїзду за кордон: замовити можна за декілька хвилини онлайн.

Всі авторські подорожі (500+)

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам

Підписуйтесь на нас: Telegram каналInstagramFacebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам

Підписуйтесь на нас: Telegram каналInstagramFacebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

Читайте також:

Також корисні посилання, які знадобляться при плануванні:

One comment

 1. Дуже дякую за хороші місця Неаполя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM