Головна / Uncategorized / Нюрнберг: ТОП 10 цікавих місць

Нюрнберг: ТОП 10 цікавих місць

1. Altstadt  — старе місто 

Фото: Matthias Merz/Archiv

Старе Місто розташоване на пагорбах, і це вже робить його цікавим туристам. А якщо додати чудові будівлі XIII-XVI століть, то місце привабить будь-якого туриста. Шарму Старому Місту додає ще й прекрасна задумка місцевих містобудівників, які ще 800 років тому потурбувалися про туристів 21-го століття і розмістили найбільш цікаві споруди поблизу один від одного. Так, наприклад, чудові собори Святого Себальда, Святого Лаврентія і Фрауенкірхе знаходяться в трьох хвилинах ходьби один від одного.

Вид, що відкривається з оглядового майданчика Імператорського Замку, один з кращих в Південній Німеччині. Не лінуйтеся і пройдіть весь Altstadt вздовж і впоперек: і тоді навіть нейнепримітніші здалеку будівлі стануть приємним сюрпризом.

2. Johannisfriedhof — кладовище Св. Іоанна

Фото: Iva Says

Не найприємніше місце, але все ж. Кладовище Святого Іоанна з однойменною церквою – найстаровинніше кладовище Нюрнберга. Виникло воно ще на початку 16 століття за рішенням міської ради (досить прогресивної для того часу), що забороняло поховання в межах стін Старого міста.

Саме на цьому кладовищі знаходиться могила Дюрера, а також Файта Штосса. До середини 19 століття всіх громадян міста ховали саме на цьому кладовищі. Могильні плити тут дуже старі. Вражає ставлення місцевих жителів – все зберегли і доглядають – всюди квіти, чистота і порядок.

В кінці кладовища невелика, але красива всередині церква Св.Іоанна 14ст., вівтар якої частково був розписаний учнем великого Дюрера. Кладовище має 2 входи і великий план-покажчик, воно дуже затишне і доглянуте. Недалеко від кладовища, до речі, в одному з дворів (Йоханністштрассе №47) розташований прекрасний барочний сад Гесперид (штовхнувши двері можна вільно увійти і прогулятися).

То ж якщо після прогулянок по Нюрнбергу залишиться кілька годин вільного часу – рекомендуємо прогулятися по Йоханнісштрассе і кладовищу.

3. Нюрберзький трибунал

Будівля, названа Залом 600, що примикає до зруйнованого в роки війни Палацу Правосуддя, стала місцем, де в 1946 році був проведений Нюрнберзький процес. Зовні його можна визначити за чотирма широкими вікнами.

Якщо ви вже були в нюрнберзькому музеї, наприклад, будинку Дюрера, то в той же день можете відвідати будівлю суду за півціни. У вартість квитка входить аудіогід, в тому числі російською мовою. На верхньому поверсі велика експозиція фотографій. Корисно поглянути на другу світову війну іншими очима і зрозуміти, що це була війна далеко не тільки між Німеччиною і Радянським Союзом. Власне, зал суду гарантовано відкритий для публіки тільки у вихідні, в інші дні він може використовуватися за призначенням, для судових засідань, і відвідати його не можна.

Графік роботи, адрес, квитки:

Адреса: Baerenschanzstr. 72, 90429 Nuremberg

Графік роботи:

з 1 квітня по 31 жовтня 2018 року:

 • з 9:00 до 16:00 понеділок;
 • з 9:00 до 16:00 середа – п’ятниця;
 • з 10:00 до 18:00 по суботах і неділях;
 • закрито по вівторках.

з 1 листопада 2018 року по 31 березня 2019 року

 • з 10:00 до 18:00 середа по понеділок;
 • закрито по вівторках

У дні німецьких свят години роботи можуть відрізнятись.

Квитки: Зайти можна тільки по квитку з Палацу Справедливості

4. Палац справедливості

Всесвітня історія була написана у залі суду Нюрнберзького палацу юстиції. Саме тут лідери нацистського режиму повинні були відповісти за свої злочини перед Міжнародним військовим трибуналом від 20 листопада 1945 року до 1 жовтня 1946 року. Судові процеси справили величезний вплив на розвиток міжнародного кримінального права.

При вході вам видадуть аудіогід (російська мова є в наявності). Огляд пропонують почати з 3 поверху будівлі, де розташовується дуже детальна виставка, присвячена історії підготовки Нюрберзького процесу, його ведення. Також детально розповідається про злочини нацистського режиму.

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Baerenschanzstr. 72, 90429 Nuremberg

Графік роботи:

з 1 квітня по 31 жовтня 2018 року:

 • з 9:00 до 16:00 понеділок;
 • з 9:00 до 16:00 середа – п’ятниця;
 • з 10:00 до 18:00 по суботах і неділях;
 • закрито по вівторках.

Ціни на квитки:

 • 6,00 EUR для дорослих
 •  1.50 пільговий (для студентів)
 • Квитки дійсні на один день

Детальніше про умови для груп і ціни тут

5. Центр документації нацистської партії

Є найбільшим зі збережених монументальних споруд епохи націонал-соціалізму в Німеччині. Тут представлена ​​інформація про місто, обставини приходу Гітлера до влади, його правління, падіння Третього рейху і багато інших фактів. Масштаби будівництва і нездійснені плани вражають своєю величиною.

Часу на огляд треба години 2-3 (не менше). В основному доведеться ходити і слухати аудіогід, але той факт, що музей розташований в історичній будівлі, де раніше збиралася вся правляча верхівка Рейху створює неперевершену атмосферу, ніякий фільм так не вразить, це треба бачити!

Графік роботи, адрес, квитки:

Адреса: Bayernstraße 110, 90478 Nürnberg

Графік роботи:

 • 9:00 – 18:00 з понеділка по п’ятницю;
 • 10:00 – 18:00 субота і неділя;
 • 17:00 останній вхід;

Ціна квитка: 6Є. При вході в інші музеї потрібно зберегти цей квиток і при відвідувані нступного музею Нюрнберга показати і доплатити 3Є замість повної вартості квитка. Або ж якщо ви вже були в музеях до цього, то доплатити 3Є для його відвідування.

Детальніше про ціни і графік роботи на офіційному сайті: тут

6. Нюрнберзький зоопарк

Нюрнберзький зоопарк – один з найкрасивіших зоопарків в Європі. Розташовий він у великому Рейхсвальдському лісі площею 20 000 гектарів. Tiergarten Nürnberg є домом для понад 150 видів птахів та понад 50 домашніх ссавців. В зоопарку є тваринки звідусіль від Південної Америки до Азії: індійські носороги з азіатських лісів, низинні тапіри, макаони, морські корови (манати), горилли, чилійський фламінго, білі ведмеді, пінгвіни,  дельфіни, морські леви, газелі, гуанако, азіатські леви, гепарди і т.д.

Якщо у вас є мінімум 3-4 години вільного часу, то зоопарк це маствізіт.

Основна перевага в тому, що тваринам постаралися створити максимально природні умови проживання. У звірів тут своє насичене життя за яким дуже зручно спостерігати, оскільки практично ніде немає кліток і високих огорож.

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Am Tiergarten 30, 90480 Нюрнберг

Графік роботи: кожен день з 08:00 – 19:30. Останній вхід: 18:30

Квитки: Вартість повного квитка для дорослого 16Є. Є знижки для сімей, студентів та літніх людей. Детальніше тут

7. Heilig-Geist-Spital – Шпиталь Святого Духа – “Нюрберзькі окуляри”

Фото: Daily Chronicle

Зведена над річкою Пегніц в 1339 році завдяки «спонсорській допомозі» найбагатшого в той час жителя міста Конрада Гросса (Konrad Groß), будівля Госпіталю Святого Духа є ще одним дивним must see Нюрнберга.

З моменту спорудження і до теперішнього часу Heilig-Geist-Spital служить, перш за все, в якості міського притулку для людей похилого віку людей.

Незважаючи на те, що цей госпіталь є одним з найстаріших у Європі, навряд чи він привертав би стільки уваги туристів, якби не одна обставина. Справа в тому, що одна з будівель госпіталю розташована над річкою Пегніц і, щоб не заважати течії річки, архітектор влаштував двухарочний проліт, за яким річка благополучно протікає фактично через будівлю. Це виглядає дуже мальовничо з боку Музейного моста, через який натовпи туристів прямують у бік Нюрнберзькій фортеці, мало хто з них не зупиниться, щоб зняти на камеру цей красивий вид. Тому знімок будівлі з рожевого пісковика над річкою з двома арками, названий «нюрнберзькими окулярами».

8. Нюрберзька фортеця

By The original uploader was AlterVista at German Wikipedia. – Own work (Original text: Eigene Aufnahme), CC BY-SA 3.0, Link

Дві фортеці Кайзербург і Бургграфенбург утворюють Нюрнберзьку фортецю, що підноситься над Старим містом – Альтштадт. Оглядова вежа цієї фортеці є найбільш впізнаваною спорудою і візитною карткою Нюрнберга.

Нюрнберзька фортеця — це головна пам’ятка міста. І тим більше приємно, що її відвідування є абсолютно безкоштовне. Звичайно, там є платні екскурсії: одна з них підйом на вежу (але, якщо чесно, вид від воріт фортеці ані трохи не гірше).

Всередині на трьох ярусах знаходиться музей. В експозиції представлені предмети побуту, зброя і атрибути влади середньовічних правителів міста. Там же працює сувенірна крамниця.

Як і всюди в Німеччині, майже відразу після відкриття територія замку наповнюється запахом смажених ковбасок (Вурст), які можна покуштувати в кафе прямо біля входу в фортецю.

Відвідувати фортецю краще з самого ранку, оскільки годині об 11 вона наповнюється туристами (переважно азіатами).

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Burg 13, 90403 Нюрнберг,

Графік роботи:

 • З квітня по вересень: щодня з 9:00 до 18:00
 • З жовтня по березень: з 10:00 до 16:00

Імперський замок закритий лише 1 січня, вівторок, 24/25/31 грудня

Квитки: Вхід безкоштовний. Піднятись на башту кошутє 3.50Є. Пропонуються екскурсії, про їх ціни тут

9. Шлях людських прав

Для того, щоб увійти в Німецький національний музей, потрібно пройти по шляху Прав людини. Цей витвір мистецтва створив ізраїльський художник Дані Караван: він розташував вздовж вулиці ряд білих колон, на кожній з яких викарбувано статтю із Загальної декларації прав людини. Де як не в Нюрнберзі, місті трибуналу над нацистами, розмістити таке?

10. Міст Палача

Старовинний, довгий, дерев’яний міст з дахом,  міст ката.  Так, в Середньовіччі у ката були привілеї, одна з яких – окремий міст.

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам, ось наші ▶КОНТАКТИ

Підписуйтесь на нас: ▶ Telegram канал▶Instagram та Facebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

Читайте також наші гайди по містах, про наші подорожі та ідеї мандрівок:

Також корисні посилання, які знадобляться при плануванні:

 • Замовити страхування для виїзду за кордон за декілька хвилини можна прямо на сайті – VUSO.
 • Шукаємо дешеві авіаквитки – на kiwi та momondo
 • Автобуси в Польщу та по Україні: InfoBus
 • Всі автобуси та залізниці Європи на goeuro.
 • Знайти та забронювати без комісії хостел, апартаменти або ж готель можна на HotelsCombined та booking
 • Міжнародна система пошуку авто на прокат: AutoEurope
 • Оренда велосипедів по приємним цінам – тут.
 • Якщо ви не хочете багато планувати та хочете літати лише з України – вам в онлайн турагенцію – misto.travel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM