Головна / Гайди та поради / Італія / Величний Рим: куди піти та як провести час (оновлено)

Величний Рим: куди піти та як провести час (оновлено)

З кожним містом, з кожною статтею все більше і більше захоплююсь Італією. Ось і настала черга написати про Рим. Велич, дух та історія закріпились в назві міста. Хотілось би писати статтю, насолоджуюсь келихом вина Фраскаті, та поки перебиваюсь склянкою кока-коли 😢.

Квитки – на перельоти з України в Італію
Житло – в Римі

З радістю згадую нашу мандрівку Італією, ми провели чудові дванадцять днів і отримали море задоволень та вражень. Найбільше розвеселило, що в кожному місті ми знаходили співвітчизників. Чи то ввічливий кельнер в ресторані, чи то бабуся, яка підсказувала нам, що круасани з кремовим шоколадом смачніші. Наш люд усюди! Гаразд, тепер про Рим…

Рим: ТОП-5 місць для фото

Колізей (Colosseum) – ну звісно-звісно-звісно Колізей у нас на першому місці. Вранці, вдень, ввечері, вночі він завжди дивовижний. Вражаючий, він був символом імператорської могутності, найбільший амфітеатр Стародавнього Риму. Місткість від 50000 до 80000 чоловік – вражає, особливо якщо зважати, що був побудований двадцять століть тому. Ще з VIII століття існує “пророцтво”: “Поки стоїть Колізей – стоїть і Рим, впаде Колізей – впаде і Рим, впаде Рим – впаде і світ”. Хоча багато хто вважає, що “пророцтво” було сказане не до Колізею, а до статуї Нерона, що стояла біля озера, на тому місці, де зараз найпопулярніша пам’ятка Риму.

Квитки онлайн
– Ціна квитка 16 €(входить Римський Форум та музей Палатина)
– Адреса: Piazza del Colosseo, 1, 00184 Roma RM, Італія


Колізей, Рим, Італія

 

Фонтан Треві (Trevi fountain) – одне з найпопулярніших місць у Римі. Фонтан був збудований у 1762 році архітектором Ніколо Сальві при папі Клементі 12 і оздоблений різними скульптурами школи Берніні. Композиція має доволі таки великий розмір – 20м ширини і 26м висоти та займає практично всю площу, на якій він розташований. Вода надходить із криштально чистих джерел, розташованих за 13км від Риму водопроводом, який працює з 1 століття до нашої ери.
Цікавий факт, що щотижнева чистка фонтану від монет, які кидають туристи, приносить близько 10-11 тис. доларів, які віддають на благодійність.
Рекомендуємо приходити рано вранці, оскільки з 08:00 починають сходитись туристичні групи, а вже о 09:00 кількість людей біля фонтану та кількість селфі на секунду підпортять вам враження від цього дивовижного місця.

– Адреса: Piazza di Trevi, 00187 Roma RM, Італія

Фонта Треві, Рим, Італію

 

Римський Форум (Roman Forum) – серце древнього Риму. Саме тут творилась історія, це був релігійний, політичний та економічний центр. Варто набути вражень, уявити як там все відбувалось та зазнимкувати на згадку. Тим паче за квиток вже не протрібно платити, якщо ви купували його у Колізей.

– Адреса: Via della Salara Vecchia, 5/6, 00186 Roma RM, Італія

Римський Форум, Рим, Італія

 

Пантеон (Pantheon) – це храм усіх богів. Кожна релігія знайде там свій куточок. Цікава споруда, в середині немає жодного стовпа який тримав би купол, 6 метрові стіни зміцнені арками. До сьогодні невідомо яку ж технологію використано щоб його зробити. Підлога поставлена під кутом так, щоб під час дощу в храмі не стояла вода, до того ж з дорогого червоного мрамору. А колони на вході зроблено зі спеціально завезеного з Єгипту мрамору. На свято сходжнння Святого Духа, сотні тон пелюстків троянд зсипають через отвір, що ніби символізує Святого Духа. Дивовижно! На разі вхід безкоштовний.

– Адреса: Piazza della Rotonda, 00186 Roma RM, Італія

Пантеон, Рим, Італія

 

Великий цирк (Circus Maximus) – найбільший іподром у Староданьому Римі. Одночасно змагались до 12 колісниць. У свій час Юлій Цезар розширив Великий цирк до 600 метрів в довжину так, що на ньому могло розміститися до 250 000 глядачів. Захоплююче місце! Знаходиться неподалік Колізею.

– Адреса: Via del Circo Massimo, 00186 Roma RM, Італія

Великий цирк, Рим, Італія

 

ТОП 5 речей, що треба подивитись у Ватикані

Куди варто піти

1.Палантин (Palatine Hill)

Палатинський пагорб є одним з найдавніших районів сучасного Риму і є центральним пагорбом регіону Тібр.

100% рекомендуємо піднятись наверх пагорба на оглядовий майданчик, адже стоячи 40м висоти над Римським Форумом просто вражає. Звідси можна побачити римські простори, викладені на ваших очах. Також тут можна зустріти дуже фотогінічних пернатих друзів, як оце вийшло нам!

Палантин, Рим, Італія
Палантин, Рим, Італія

 

У римській міфології це місце, де нібито були знайдені легендарні Ромул і Ремус, які потім продовжували будувати місто Рим.

Сьогодні на цьому місці знаходяться кілька споруд, включаючи Палац Флавіїв і Храм Кибели.

Ми ніколи не користувались порадами працівників турист інфо щодо купівлі квитків, бо це насправді виходило дорожче і не було аж таких черег, якими вони лякали. Варто купити квиток який включатиме відвідини Колізею, Палантіне Хіл та Форуму.


2. П’яцца Венеція (Piazza Venezia)

Часто наша прогуляінки містом стартували або проходили через цю площу. Великий потік місцевих жителів, туристів та звісно вражаюча будівля Вітторіано.

Це ще один колосальний пам’ятник – вівтар Вітчизни присвячений королю Віктору Еммануелю, який був першим королем об’єднаної Італії.

Зручно, що пам’ятник  у безпосередній близькості від Колізею та Пантеону.

У передній частині пам’ятника стоїть велика бронзова статуя Еммануїла та багато інших кам’яних скульптур.

Передній фасад має ряд прикрашених колон і декору.

Біля пам’ятника знаходиться також цікавий музей, присвячений об’єднанню Італії та перших роках її історії. Також на будівлю музею можна піднятись, непоганий оглядовий майданчик. Проте, після огляду з Палантіне хіл, побачене, Вас, не сильно вразить.

П'яцца Венеція, Рим, Італія
П’яцца Венеція, Рим, Італія

 

3. П’яцца Навона (Piazza Navona)

П’яцца Навона, побудована на місці стадіону Доміціан, в 15 столітті і з тих пір залишається популярним місцем.

Розташована площа у безпосередній близькості від Пантеону та фонтану Треві, та є прекрасним місцем для відвідування під час прогулянки по центру міста. Я б сказав чудовим доповненням після фонтану Треві.

Помітні елементи площі включають Фонтану дель Моро та фонтан Нептуна з фантастичними скульптурами, Палаццо Брашчі, Палаццо Памфілі та церкву Святого Агнесе в Агоне. Реально, не всюди написано про цю площу, хоча фонтан на ній вартий неабиякої уваги!

Ця велика площа, як правило, сповнена артистів і вуличних торговців, а навколишні будівлі відмінно доповнюють відкритий простір.

П'яцца Навона, Рим, Італія
П’яцца Навона, Рим, Італія

 

3. Іспанські сходи (Spanish steps)

Розташованs на площі П`яцца ді Спанья і на площі П’яцца Трініта-деї-Монті, 135 Іспанських сходинок були побудовані в 1725 році, щоб охопити розрив і схил між цими двома популярними площами.

Кожен з 135 щаблів має широкий кам’яний виступ і обрамлений кам’яними стінами.

У верхній частині сходів ви знайдете великий обеліск розп’яття і багато написів, висічених в камені.

Внизу П`яцца ді Спанья, просторий площа, де є безліч магазинів і кафе.

Крім того, на вершині сходів знаходиться церква Trinita dei Monti, яка сама по собі доволі класно виглядає.

Іспанські сходи, Рим, Італія
Іспанські сходи, Рим, Італія

 

4. Сади Вілли Боргезе

Розташовані в комплексі Вілла Боргезе, сади з однойменною назвою є справжнім тріумфом і забезпечують приємний перепочинок від великої кількості історичної архітектури, якої ви здибаєте в Римі. Дійсно, не плануйте побачити все в один день, а то й у два, бо голова кипітиме від кількості побачиного.

Будучи третім за величиною парком у Римі, сади займають трохи менше 200 акрів землі і містять галерею Боргезе та галерею національного сучасного мистецтва.

Сад має різні секції, включаючи казино Borghese, що має скульптури Берніні, Вілла Джулія, яка містить етруський музей і залишки інших вілл.

Крім того, ви також можете знайти різні шляхи та стежки, які ведуть через велику організацію рослинного життя і дерев, а також ландшафтні зони саду з квітками.

Сади Вілли Боргезе, Рим, Італія
Сади Вілли Боргезе, Рим, Італія

 

5. П’яцца-дель-Пополо

Плануючи маршрут до Вілли Боргезе та Іспанських сходів підіть через П’яцца-дель-Пополо.

Доволі затишна простора місцина, по центрі якої обеліск. Звідти розходяться три відомі вулиці: Корсо, Бабуїн та Ріпетта. Звідти підніміться до Terrazza del Pincio, звідки відкриється невеличкий пейзаж на південну частину міста.

П'яцца-дель-Пополо, Рим, Італія
П’яцца-дель-Пополо, Рим, Італія

 

6.Трастевере (Trastevere)

Ця стародавня частина Риму вважається одним з небагатьох місць, де можна побачити справжнє римське життя і отримати справжнє відчуття міста і про те, як живуть його жителі.

Розташований на заході річки Тібр, Трастевере є 13-м районом міста і наповнений вузькими брукованими вуличками.

Старовинні будинки розташовані по звивистих вулицях, а також багато пабів, ресторанів, кафе і барів.

Це є не рідкість побачити попрані речі, які висять між вулицями чи почути як сусіди з одного будинку кричать до інших з іншого будинку.

Це Рим у своїй найбільш невгамовній і спрощеній формі.

Відвідайте Trastevere для справжньої скибочки культури і прогуляйте на вулиці вночі, щоб насолодитися жвавим нічним життям.

P.S. Там дійсно багато класних закладів, де можна поїсти. Проте не рекомендуємо брати піцу за 4-5 €. Вона буде суховати і неякісна.
Смачна піца коштуватиме від 7 €, рекомендуємо зачасту брати авторські піци, вони в межах 11-13 €. Дуже смачно та ситно.
В більшості закладів середня ціна на алкогольні коктейлі 4,5-5 €.

Трастевере, Рим, Італія
Трастевере, Рим, Італія

 

7. Авентин, Помаранчевий сад та Buco della serratura di Roma

Є два варіанти маршруту:
1) піти в цю місцину після Трастевере (та напевно ви поїсте і вам буде ліньки підніматись на верх);
2) будувати свій маршрут як це робили ми: Палантино ⇒ Великий цирк  ⇒ Помаранчевий сад, Авентин та Buco della serratura di Roma ⇒ Трастевере.
Як на мій розсуд, другий варіант найзручніший, після такої прогулянки піца і паста під вино залітатимуть у вас з надзвичайою швидкістю🍕.

Отже, всі ці три місця знаходяться на великому пагорбі Авентин. Прямуючи туди ви пройдете крізь ботанічний сад.
В помаранчевому саду можна посидіти і насолодитись тишиною, природою та споглядати на місто з пагорба. Ще одна чудова точка огляду міста! Вартує щоб відвідати.
Там же ж і знаходиться Buco della serratura di Roma, відома прогалиною в замку в брамі Вілли Мальта, через яку можна побачити купол святого Петра.
Ну і ще цікавий факт, дивлячись в цю прогалину ви побачите три держави одразу: Мальтійський орден, Італію і Ватикан.

Buco della serratura di Roma, Рим, Італія
Buco della serratura di Roma, Рим, Італія

 

Telegram – наш канал!

 

Гастро тур

Barnum Cafe, Рим, Італія

 

 1. Barnum Cafe – це культове місце, де можна скуштувати їжі, випити вина та коктейлів та насолодитись домашньою атмосферою. На жаль, відсутнє меню англійською, питайте поради і перекладу у кельнера.
  – Адреса: Via del Pellegrino, 87
  – Ціни за пасту і лазанью від 6 €
 2. Gusto – затишний заклад, з достатньом вибором смачних та ситних страв. Рекомандуємо скуштувати їхню піцу Cilieggina.
  – Адреса: Piazza Augusto Imperatore 9
  – Ціни варіюються від 7 € за піцу та від 10 € за салат
 3. The Fish Market – бюджетний та смачний варіант, щоб скуштувати морепродуктів.
  – Адреса: Via della Luce 3/5, 00153
  – Смажені кальмари за 12 €, севіче 12 € та їх величезні креветки – 8 €
 4. Dar Filettaro – заклад “старої школи”, відомий в Стародавній частині Риму за їхню одну страву – смажене філе тріски.
  – Адреса: Old Rome, Largo dei Librari, 88
  – Ціни від 5 €

Вина регіону Лаціо

Лаціо розташувався в центрі Італії. Його західне узбережжя омивають теплі води Тірренського моря, а територія ділиться на п’ять провінцій: Латина, Вітербо, Рієті, Рим і Фронзіноне. Центром регіону є Рим.
Мальовничий ландшафт регіону досить різноманітний: хребет гір межує з родючими рівнинами, які харчуються водами з численних річок. Морський бриз і прохолодні гірські вітри забезпечили регіону ідеальний клімат для вирощування винограду.

Лаціо відомий білими сортами винограду, оскільки на весь регіон вирощують лише 10% червоних сортів. В цьому регіоні вирощують древні сорти: Мальвазію та Требьяно.

Frascatti wine

Провідний виноробний район в Лаціо – це Castelli Romani. Ландшафти цих земель сформувалися завдяки вулканічній активності. У вимерлих кратерах тепер водойми, а грунт відмінно підходить для вирощування винограду. Мабуть, найвідоміше вино цієї частини Лаціо – Frascati (Мальвазія, Требьяно, Бонвіно) від виробника Colli di Catone. Не менш популярним та чудовим буде Est! Est!! Est!!! di Montefiascone (Требьяно тоскано, мальвазія бьянка тоскана і росceттo).
З червоних варто відмітити Merlot di Aprilia.
Пам’ятайте, кожне вино має свою історію, яку насправді цікаво почути, а італійці із задоволенням говоритимуть про вина.

Попри кожну велику вулицю чи проспект, ви  можете знайти винну крамницю. Ми брали собі ці вина в апартаменти і це чудово завершувало наш активний день. Ціна на ці вина ~ 9Є.

Де випити вина в Римі 

Мандрівка до Риму щонайменше має бути на два дні, а найкраще 3 дні і то двічі. Бо кільксть місць, які вартує побачити величезна, кількість закладів в котрих хочеться посидіти теж!

Псс.. Пийте Proseccо, смачно і доступно! Нам дуже смакувало Zonin та Treviso.

Рекомендуємо не зволікати, адже ціни на перельоти можуть виростати, та бронювати житло яке вам до вподоби. І не забуваємо про страхівку для виїзду за кордон: замовити можна за декілька хвилини онлайн ▶VUSO.

переглянути більше

‼Якщо бажаєте, аби ми вам спланували подорож – пишіть нам, ось наші ▶КОНТАКТИ

Підписуйтесь на нас: ▶ Telegram канал▶Instagram та Facebook. Ми публікуємо цікаві та бюджетні ідеї подорожей Європою, пишемо відгуки про наші мандрівки та публікуємо інформацію про знижки та дешеві авіаквитки з України та сусідніх країн.

Читайте також:

Також корисні посилання, які знадобляться при плануванні:

 • Замовити страхування для виїзду за кордон за декілька хвилини можна прямо на сайті – VUSO.
 • Шукаємо дешеві авіаквитки – на kiwi та skyscanner
 • Автобуси в Польщу та по Україні: InfoBus
 • Бюджетні та комфортні автобуси Європою: FlixBus
 • Всі автобуси та залізниці Європи на goeuro.
 • Знайти та забронювати без комісії хостел, апартаменти або ж готель можна на HotelsCombined та booking, а також airbnb
 • Міжнародна система пошуку авто на прокат: AutoEurope
 • Оренда велосипедів по приємним цінам – тут.
 • Якщо ви не хочете багато планувати та хочете літати лише з України – вам в онлайн турагенцію – misto.travel

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM