Головна / Гайди та поради / Цікаві місця в Афінах. Куди піти в столиці Греції

Цікаві місця в Афінах. Куди піти в столиці Греції

Столиця Греції є одною з найлегкодоступніших для українців, оскільки авіасполучення з Києва і Жешува є частим та досить бюджетним (особливо це стосується польського міста). Отож, про те, що подивитись в Афінах, читайте далі 🙂.

Щоб миттєво отримувати інформацію про нові статті , підписуйтесь на наш ▶ telegram канал.

Парфенон

Парфенон – монумент, що найбільше уособолює всю велич та славу Стародавньої Греції. Він присвячений язичницькій грецькій богині Афіні Парфенос, покровительниці міста та всієї Аттики, яка втілювала всю владу та престиж міста. Храм будувався 15 років і є єдиним, який збудований повністю з білого мармуру. Був збудований спеціально до Великого Панафенайського Фестивалю 438 року. Він збудований на найвищій точці міста та мав за мету служити скарбницею та розмістити статую Афіни.

Парфенон

Акрополь

Акрополь є найважливішою античною пам’яткою у західному світі. Побудований на горі, що величіє над Афінами, тому його видно майже з будь-якої точки міста. Та особливо красивий під час заходу сонця, коли набирає медового відтінку та вночі, коли освітлює столицю Греції.

Однією сучасною деталлю є великий грецький прапор у кінці далекого сходу. Звідси ви можете піднятись в храм Зевса Олімпійського. У 1941 році, на початку нацистської окупації, два хлопчики піднялися сюди, витягнули нацистський прапор і підняли грецький, а про їхній акт опору написано на монументі поруч.

Комбінований квиток дає вхід в Акрополь та шість інших місць протягом п’яти днів. В першу неділю місяця з листопада по березень вхід безкоштовний.

Музей Бенакі

Антоніс Бенакіс, син політиків із єгипетської Александрії в кінці 19 століття побудував найкращий музей в Греції. На його трьох поверхах представлені неймовірні скарби від Бронзового періоду до періоду Другої світової війни. Особиливо чудовими є візантійські ікони та велика колекція грецьких національних костюмів, а ще вітальні македонських особняків.

Музей відкритий з 9 ранку до 17 вечора, а в четвер навіть до 23:30. В понеділок тут зачинено. Вхід коштує 20Є

Візантійський та християнський музей

Ззовні музей не виглядає як щось визначне. Але його виставкові зали утворюють ніби великий підземний лабіринт. Експонати розташовані в хронологічному порядку від періоду древніх традицій до періоду християнства і розвитку візантійського стилю.

Храм Зевса Олімпійського

Це найбільший храм у Греції, має 104 коринфські колони, був добудований в 131 році, а його розміри перевищують розміри Парфенона. Римський імператор Адріан присвятив його Зевсу Олімпійському. Довжина храму становила 107 метрів, а ширина – 41.

Храм Зевса Олімпійського

Одеон Ірода Аттичного

Цей великий амфітеатр був побудований у 161 році багатим римляном Іродом Аттиком у пам’ять про свою дружину Реділлу. Був розкопаний у 1857-58 роках і повністю відновлений з 1950-61 р. Влітку тут відбувається Афінський фестиваль де ставлять драми, музичні та танцювальні вистави.

Одеон Ірода Аттичного

Театр Діоніса

Цей театр, збудований у 4 ст до н.е., є найстарішим із трьох архітектурних храмів у Акрополі. Цей театр під відкритим небом є батьківщиною європейського театру і є одним з найдавніших у Афінах. Театр міг вмістити 17 тисяч глядачів, і тоді він використовувався не тільки для виступів, але і для фестивалів, які шанують бога Діоніса.

Театр Діоніса

Музей Акрополя

Цей модерністський музей біля підніжжя південного схилу Акрополя містить скарби, що збереглися ще за часів грецього володіння. Колекція охоплює архаїчні та римські періоди, але акцент робиться на Акрополі 5 століття до н.е. Вона вважається апофеозом художніх досягнень Греції. Також в музеї є чудовий ресторан з чудовими краєвидами; є також музейний магазин.

Музей Акрополя

Храм Посейдона

Знаходиться на мисі Суніон, на 70 км на південь від Афін. Храм Посейдона стоїть на скалистому виступі в 65 м від моря. Побудований у 444 році. Ясним днем звідси можна побачити острови Кеа, Кітнос, Серіфос та Пелопоннес. На території є кафе-ресторан та парковка. До цього міста можна легко доїхати на автобусах із Афін, тому, якщо ви запланували одноденне відвідування Афін, рекомендуємо включити цю локацію до вашого плану.

Храм Посейдона

Національний археологічний музей

Це один із найважливіших у світі музеїв, де розташована найкраща колекція грецького антикваріату. Тут знаходяться скарби, що дають можливість ознайомитись з історією та мистецтвом Греції – від епохи неоліту до класичних періодів.

Комбінований квиток на вхід в Археологічний музей, а також у Візантійський і християнський музей разом з двома іншими коштує 15 євро. Музей розташований у 10 хвилинах ходьби від станції метро Вікторія.

P.S. Знайти дешеві авіаквитки в Грецію та не тільки можна в системах kiwi.com та momondo.

Щоб миттєво отримувати інформацію про нові статті , підписуйтесь на наш ▶ telegram канал.

Читайте також:

Корисні посилання:

  • Замовити страхування для виїзду за кордон за декілька хвилини можна прямо на сайті – тут.
  • Шукаємо дешеві авіаквитки – на kiwi.com та momondo.
  • Знайти та забронювати без комісії хостел, апартаменти або ж готель можна на HotelsCombined та booking.com
  • Міжнародна система пошуку авто на прокат: AutoEurope
  • Оренда велосипедів по приємним цінам – тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM