Головна / Гайди та поради / Італія / Флоренція: цікаві місця, куди піти

Флоренція: цікаві місця, куди піти

Столиця Італійського Тосканського регіону Флоренція на міжнародному рівні шанується за високу концентрацію мистецтва та архітектури Ренесансу. Оскільки Флоренція була важливим центром середньовічної торгівлі, місто народило рух італійського Відродження. Флоренція також є місцем народження багатьох художників, винахідників, письменників, вчених та дослідників, а також саме у цьому місті винайшли оперу та флоринську валюту, яка підняла Європу з темних віків.

Флоренція – музей під відкритим небом. Щороку вона приваблює до себе мільйони туристів. А прогулянка містом – це найкращий спосіб побачити основні туристичні об’єкти. Деякі з найкращих місць для прогулянки включають Понте Веккьо, прекрасний міст, що проходить через річку Арно та містить кілька ювелірних магазинів високого класу😋

Читайте також про те, що робити у ▶ Мілані та як спланувати подорож в ▶ Італію!

ТОП 10 місць, що обов’язково треба відвідати у Флоренції

1. Собор Санта-Марія-дель-Фьоре і П’яцца Дуомо

Фото: vogue.co.uk

Piazza Duomo та група будівель, що складають свій соборний комплекс, збирають деякі з найбільших художніх скарбів Італії на одну відносно невелику площу. Коли відвідаєте баптистерій, дзвіницю, собор та його музей, ви побачите найвідоміші шедеври мистецтва та архітектури найвідоміших художників італійського Відродження – Гіберті, Брунеллескі, Донателло, Джотто, і Мікеланджело.

Для початку прогуляйтесь навколо площі, милуючись мармуровими екстер’єрами, потім крокуйте всередину кожного, щоб уважніше розгледіти вінтажні твори мистецтва, які будуть милувати око, звідки б ви не дивились.

Графік роботи, адреса та квитки:

Адреса: Piazza del Duomo, 17

З понеділка по середу і в п’ятницю собор працює з 10:30 до 17:00, в четвер до 15:30, в суботу до 16:45, а в неділю з 13:30 до 18:00.

Вхід в собор вільний.

Оглядовий майданчик відкритий щодня з 10:30 до 19:00, в суботу до 16:40 (у першу суботу місяця до 15:30). Музей працює за таким же графіком.

Вхід у музей, крипту, баптисерій, підйом на купол собору, дзвіницю — 18 EUR. Окремих квитків немає. До речі, час підйому на купол треба резервувати завчасно. Купити квиток можна онлайн на оф. сайті grandemuseodelduomo.waf.it. Слід врахувати, що:

 • ви маєте завчасно вказати дату відвідування і квиток буде дійсним 30 днів від цієї дати
 • від першого використання квиток дійсний 72год
 • час забронюваньований на відвідування куполу змінити неможливо, а бронювати обов’язково

Не дивуйтеся черзі біля головного входу, адже за відвідування самого собору плати не беруть, сміливо влаштовуйтеся в хвіст довгої низки бажаючих потрапити всередину.

2. Piazzale Michelangiolo

Фото: lorenzoviolone

Ця тераса над містом є обов’язковою зупинкою для екскурсійних автобусів, а також місцем, звідки зняті всі ці фото з собором Санта-Марія-дель-Фьоре. Під час напружених туристичних сезонів найкращим часом для того, аби насолодитися видом у відносному спокої, є пізній день або ранній вечір. А який вид там на заході сонця 😍

Хоча ви можете отримати 360-градусну панораму Флоренції з купола собору, але тільки з цієї тераси ви можете цілком оцінити, як купол, збудований Брунеллескі, домінує над центром міста. Також будь-яка інша панорамна площадка не дасть вам такого виду на місто, який охоплює Понте Веккьо, Палаццо Веккйо, Санта-Кроче та інші визначні пам’ятки.

Дістатись Piazzale Michelangiolo можна пішки, піднявшись з берега річки через сади, або скористатись автобусом 12 або 13. Після того як намилувались пейзажем, продовжіть свій шлях до церкви Сан-Мініато-аль-Монте.

3. Галерея та палац Уффіці

Uffizi Gallery, primary art museum of Florence. Tuscany, Italy
Фото: intoscana.biz

Мало хто буде сперечатися з позицією Уффіці серед кількох кращих художніх музеїв світу. Колекція у ній просто вражає різноманітністю і якістю, і навіть якщо мистецтво не є основним вашим захоплення, все одно вартує побачити  ці витвори мистецтва. Сюди треба прийти, щоб зрозуміти, як художники Флоренції 14-16 століття змінили обличчя західного мистецтва, побачити перехід від стильних візантійських образів до життєвих фігур та пейзажів художників Відродження.

Величезна будівля, що простягнулася вздовж річки, була ще одним з палаців Медічі, але була призначена не як резиденція, а для розміщення державних установ, наукових лабораторій та частини їх зростаючої колекції мистецтва. Одне з чудових місць Уфіцці – восьмикутна трибуна. Вона була спеціально призначена для демонстрації найцінніших картин та коштовностей Франческо І Медічі.

Графік роботи, адреса та квитки:

Адреса: Piazzale degli Uffizi.

Вт.-Нд. 8.15-18.50. Вихідні дні – пн. 25 Грудня, 1 січня і 1 травня.

Вхід з 01/03 по 31/10 20€ (пільговий для жителів ЄС від 18 до 26 років 10€), а з 01/11 по 28/02 12€ (пільговий для жителів ЄС від 18 до 26 років пільговий 6€).

Також можна купити загальний квиток, що включає можливсіть відвідати галерею Уффіці, палац Пітті та сади Боболі. Його вартість 01/03 по 31/10 38€ (пільговий для жителів ЄС від 18 до 26 років 21€), а з 01/11 по 28/02 18€ (пільговий для жителів ЄС від 18 до 26 років пільговий 11€).

4.  Ponte Vecchio

Ponte vecchio
Фото:Pedro Lopez

Понте Веккьо, що розташований над річкою Арно, є одним із найстаріших і найбільш популярних мостів Флоренції. Його витончені арки, заповнені магазинами – це, безумовно, одна з найкрасивіших локацій  міста. На мості були розташовані будинки і магазини талановитих ювелірів Флоренції, а прогулянка ним до цих пір показує сліпучу безліч чудових ювелірних виробів.

Але більшість туристів не розуміють, що ще один набір скарбів ховається прямо над головою. Мета мосту, звичайно, полягала в тому, щоб пов’язати дві сторони Арно, а Медічі потрібно було часто переходити з своїх офісів у Палаццо Веккйо до їхніх квартир в палаці Пітті. Тому вони доручили архітектору Вазарі побудувати прохід, що офіційно називається Percorso del Principe (Проїзд Принца), але тепер частіше відомий як Corridoio Vasariano, Vasari Corridor. Ви можете побачити ряд його рівномірно розташованих вікон над магазинами. Це не просто коридор. Облицювання його стін – це безцінна колекція портретів, в основному автопортретів художників, серед яких Рембрандт, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело та Веласкес.

Щоб миттєво отримувати інформацію про нові статті , підписуйтесь на наш ▶ telegram канал.

5. Piazza della Signoria and the Loggia dei Lanzi

Фото: blog.trafalgar.com

Ця широка площа була центром влади у Флоренції з часів витоків XIV століття, і, можливо, ще до того, як під естакадою знаходились етруські та римські залишки. Сьогодні це також соціальний центр, улюблене місце зустрічі, наповнене туристами та місцевими жителями.

У центрі площі знаходиться фонтан Нептуна, з одного боку Палаццо Веккьо, в якому все ще живе уряд міста. Навпроти стіни Уффіці, що утворює один кінець площі є лоджія Деі Ланці – відкрита скульптурна галерея з кількома цікавими експонатами. Найвідомішим з них є найвідоміша робота Бенвенуто Челліні Персей з головою Медузи. Перед Палаццо Веккіо є копія Давида Мікеланджело.

Читайте також ▶ Піза, куди піти, як провести час та як спланувати подорож в ▶ Італію!

6.  Palazzo Vecchio

Відлуння історії, мистецтва та сили можна і зараз відчути в багатих кімнатах та величних галереях цього палацу-фортеці у центрі Флоренції. Звідси правили містом та республікою. Могутня сім’я Медічі замовила провідних художників і архітекторів того дня, щоб розробити та прикрасити свої офіси та квартири.

Не забудьте записатись на одну з безкоштовних екскурсій, щоб мати змогу побачити деякі таємні ходи, які Медічі використовували для переміщення між кімнатами; повертатесь ввечері (збережіть ваш квиток!), щоб піднятись на дах та подивитись на вечірні краєвиди чарівного міста.

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Piazza Signoria, 1

Музей відкритий:

 • З квітня по вересень: кожен день, крім четверга: з 9:00 до опівночі, у четвер: з 9:00 до 14:00.
 • З жовтня по грудень: кожен день, крім четверга: з 9:00 до 19:00; у четвер: з 9:00 до 21:00.

Вежа відчинена:

 • З квітня по вересень: кожен день, крім четверга, з 9:00 до 21:00 (вхід до 20:30), у четвер з 9:00 до 14:00 (вхід до 13:30)
 • З жовтня по грудень: кожен день, крім четверга, з 10:00 до 17:00 (вхід до 16:30), у четвер з 10:00 до 14:00 (вхід до 13:30)

Повний квиток у музей коштує 6,50 €, пільговий квиток: 4,50 € (дійсний для молоді віком від 18 до 25 років, студентів, людей старших 65 років), вільний вхід мають: діти до 18 років, інваліди та їх помічники, авторизовані гіди та керівники, вчителі, що супроводжують шкільні групи та власники карток Флоренції.

Вхід на вежу коштує також 6,50 €

А відвідування музею та вежі: 10,00 €

Вартість квитка може відрізнятися в залежності від проводження спеціальних заходів або тематичних виставок.

7. Santa Croce

За геометричною мармуровою конструкцією типового тосканського фасаду, Санта-Кроче є одночасно архітектурною церквою та мавзолеєм для деяких з визначних імен Флоренції. Серед його скарбів є кілька пам’яток мистецтва Відродження.

Ви захочете подивитися особливо на Cappella Bardi з деякими з основних фресок Джотто, для більшого треба зайти сусідню Cappella Peruzzi. Там знаходяться фрески, що надихнули Мазаччо та Мікеланджело. Розп’ятий Христос Донателло вважається одним з кращих прикладів флорентійського гуманізму Відродження. Фрески в Cappella Baroncelli – це найбільша робота Таддео Годді. Але найвідомішим є чудове розп’яття Сімабу, одного з перших, хто перейшов від жорстких візантійських до натуралістичних стилів Відродження, що вплинуло на найбільших художників, які з’являлись у той час.

У будівлі знаходяться могили Мікеланджело, Галілея, Гіберті, композитора Джоаккіно Россіні, навіть Макіавеллі.

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Piazza di Santa Croce, 16

Графік роботи: з понеділка по суботу – з 9:30 до 17:30; неділю і свята – з 14:00 до 17:00.

Вартість відвідування – 8 EUR, діти від 11 до 17 років – 4 EUR, діти до 11 років – безкоштовно.

Оренда навушників – 1,50 EUR.

8. Палаццо Пітті (Палац Пітті) і Сади Боболі

Фото: Gabor

День у комплексі Pitti Palace (а ви маєте провести день, щоб побачити все це) дає вам невеликий присмак того, що може запропонувати Флоренція: видатна художня галерея, палац Медічі, флорентійські майстерні, музеї, історія, королівські квартири , і один з провідних садів Італії. Якщо день там не зовсім те, що вам потрібно, то слід принаймні сходити на екскурсію в палац, щоб побачити королівські апартаменти та розкішні номери, де ви знайдете картини Рафаеля, Тиціана, Рубенса, Тінторетто та інших майстрів – колекції, що майже конкурують з гелереєю Уффіци висять навіть не в галереї, а просто як прикраса для кімнат, призначених для розваг і шоу😲.

Позаду палацу пролягають Сади Боболі. Великий князь Козімо І не шкодував ніяких витрат на свій маєток, і як результат сад став моделлю для королівських садів по всій Європі (включаючи Версаль). Красиво доглянуті сади піднімаються на тераси, з яких відкриваються чудові види на місто. По всьому саду розташовані фонтани та статуї, штучні грати, висічені на схилі пагорба, лабіринти, формальне ліжко, а також амфітеатр в кар’єрній свердловині, залишеній від вилучення каменю до будівлі палацу😍.

Охочих потрапити в музеї палацу Пітті і сади Боболі завжди чимало. Однак завдяки величезній площі цього місця, натикатися на кожному кроці на інших відвідувачів вам не загрожує. Але, щоб купити квитки в касі музею без черги в розпал сезону, треба володіти неабиякою вдачею.

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Piazza Pitti, 1

Палац відкритий для відвідування щодня, крім понеділка, з 8:15 до 18:50. Вхід всередину закривається о 17:30. Оскільки тільки в Палатинскій галереї знаходиться не менше 500 полотен, на огляд потрібен час, причому не одна година. Використовуючи цей же квиток можна оглянути Галерею сучасного мистецтва.

Щоб уникнути тривалого стояння в черзі, квитки на відвідування Палацу Пітті і прилеглих садів можна заздалегідь замовити на сайті. Правда до вартості квитка додасться вартість бронювання, зазвичай це 3 євро. Після здійснення замовлення і його оплати, на вашу електронну адресу прийде ваучер, який необхідно роздрукувати і поміняти на квиток в день відвідин без черги. Офіційний сайт продажу квитків: ТУТ

Якщо у вас є вільний час, ми рекомендуємо вам придбати квитки і до палацу і в сади відразу. Вартість квитка в Палатінську галерею – 8,5 євро. Цей квиток дійсний для Галереї Сучасного мистецтва. Квиток в Музей історії костюма обійдеться вам в 7 євро, по ньому ж можна буде пройти в музей срібла і Сади Боболі. Оптимальним варіантом є покупка комбінованого квитка за 12 євро. Він дасть Вам можливість оглядати будь-які пам’ятки Палаццо Пітті і Садів Боболі протягом трьох днів.

Сади Боболі відкриті для відвідування:

 • листопад–лютий — з 08:15 до 16:30,
 • березень — з 08:15 до 17:30;
 • квітень, травень, вересень, жовтень — з 08:15 до 18:30;
 • червень–серпень — з 08:15 до 19:30.

Квиток у сади коштує 10Є (дає право на вхід у Музей порцеляни, сад Бардіні).

9. Mercato Centrale: продовольчий ринок Флоренції

Фото: Maria Menegaki

Якщо ви почали турбуватися, що Флоренція – це лише один гігантський музей під відкритим небом, прийшов час познайомитися з деякими флорентійцями та їх буденністю. Немає кращого місця, щоб знайти місцевих, ніж на величезному продовольчому ринку Mercato Centrale. Як завітаєте туди, вас оточать вуличні торгівельні майданчики, що продають усе: від дешевих пластмас до “автентичних італійських ремесел”, які виробляються переважно в Азії😅.

Не забувайте про сувеніри! Цей ринок майже як джерело вітальних подарунків, що треба привезти з собою, включаючи прекрасну тосканську оливкову олію, оливки, цукати та соковиту нугу.

10. Базиліка Сан-Лоренцо

Базиліка Сан-Лоренцо, розташована в центрі головного ринкового району міста, є однією з найстаріших церков Флоренції і є місцем поховання всіх основних членів сім’ї Медічі. Церква, спочатку розроблена Філіппо Брунеллескі в 15 столітті, є раннім прикладом церковної архітектури Відродження. Фасад цієї церкви, що так і не був завершений, надає йому вражаючий вигляд. Всередині церкви чиста ренесансна неокласична пишність.

Головне, заради чого в базиліку прагнуть тисячі паломників і шанувальників мистецтва – це інтер’єр Нової Сакристії (вона ж капела Медічі) роботи Мікеланджело. Близько 15 років знадобилося маестро, щоб закінчити роботу, отриману на замовлення від Джуліо Медічі в 1520 році. Вийшло щось чарівне. Кришки саркофагів Медічі Мікеланджело прикрасив чотирма символічними фігурами: «Ранок» і «Вечір» дісталися Лоренцо Урбінському, а «День» і «Ніч» охороняють спокій герцога Джуліано Немурського. Алегоричні статуї нагадують про швидкоплинність часу і життя.

З Нової Сакристії варто піднятися в капелу Принців, яка по-багатому прикрашена мармуром і гербами міст Великого герцогства Тосканського.

Ще один шедевр руки Мікеланджело – це бібліотека Лауренціана (Biblioteca Laurenziana), в яку можна потрапити через симпатичний дворик з аркадами і апельсиновими деревами.

Графік роботи, адреса, квитки:

Адреса: Piazza di San Lorenzo, 9

Час роботи: з понеділка по суботу, з 10:00 до 17:00. По неділях – з 13:00 до 17:30, тільки з березня по жовтень.

Подивитися шедеври Мікеланджело і гробниці сімейства Медічі в базиліці Сан-Лоренцо можна за 6 Євро.

При цьому єдиний квиток для відвідування базиліки і бібліотеки Лауренціана коштує всього 7,50 Євро. Так що є сенс придбати саме такий, тому що бібліотека Лауренціана є не менш значущим шедевром Мікеланджело, ніж капела Медічі.

Квиток в капелу Медічі потрібно купувати окремо. Можна придбати квиток онлайн за 7 Євро на офіційному сайті або купити квиток безпосередньо в капелі за 8 Євро.

Маршрут прогулянки на карті:

Щоб миттєво отримувати інформацію про нові статті , підписуйтесь на наш ▶ telegram канал.

 • Знайти дешеві авіаквитки в Італію та не тільки можна в системах kiwi.com та momondo.

Читайте також:

Корисні посилання:

 • Замовити страхування для виїзду за кордон за декілька хвилини можна прямо на сайті – тут.
 • Шукаємо дешеві авіаквитки – на kiwi.com та momondo.
 • Знайти та забронювати без комісії хостел, апартаменти або ж готель можна на HotelsCombined та booking.com
 • Міжнародна система пошуку авто на прокат: AutoEurope
 • Оренда велосипедів по приємним цінам – тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та не пропускайте цікавинки зі світу подорожей😉

TELEGRAM
FACEBOOK
 INSTAGRAM